Nieobsługiwana rozdzielczość przez monitor

Witam. Mam problem mianowicie chodzi o rozdzielczość. Mój monitor (Samsung Syncmaster B2230) obsługuję maksymalną rozdzielczość 1920x1080 kiedyś próbowałem podłączyć TV do PC kablem DVI - HDMI było wszystko w porządku jednak niedawno spróbowałem znów go podpiąć rozczarowałem się na telewizorze widnieje czarny ekran, komputer nie wykrywa telewizora po prostu czarna rozpacz.

Jednakowoż problem polega na zbyt dużej rozdzielczości ściągniętej z telewizora na komputer bo aż do 2048x1536 i bajecznym odświeżaniu do 140 Hz

Problemu zbyt wielkiego by nie było jakby wszystkie rozdzielczości te obsługiwane i nieobsługiwane były do wybrania w grach jednak tak nie jest i mam udostępnione tylko kilka z nich bodajże dwie które mój monitor obsługuje w normalnym odświeżaniu.

Próbowałem:

  • Zmieniać sterowniki na starsze/nowsze

  • Instalować sterowniki do monitora

  • Usuwać/instalować sterowniki w trybie awaryjnym

  • Odłączać monitor od zasilania

  • Resetowanie ustawień monitora* (W menu monitora wybrałem zeruj niestety nie mogę tego zatwierdzić i nie jestem pewien czy reset nastąpił)

  • Formatować cały dysk (Obecnie posiadam same sterowniki do karty graficznej bez tych do monitora)

Niestety jest tak jak było.

Poniżej dodaje parę screenshot’ów

Proszę was o pomoc sam już nie wiem co mam zrobić żeby wróciło to do normy, pozdrawiam.

post3416526.html#p3416526