Nieobsługiwany format audio

Witam,

gdy puszczam film z pendrive’a na telewizorze LG pojawia mi się komunikat Nieobsługiwany format audio. No i doczytałem w innym temacie, że trzeba skonwertować ścieżkę audio. Tylko że robiłem to już kilkoma programami i zawsze ten dźwięk traci na jakości… Macie jakieś propozycje?

Przydałyby się informacje o formacie wejściowym, wyjściowym i programach, które testowałeś.

Na ogół można skonwertować dźwięk w miarę bezstratnie, chociaż czasem pojawiają się problemy z wieloma kanałami (automatyczne konwertery potrafią je w mieszać w nieodpowiedni sposób).

Telewizory LG nie obsługuje formatu DTS, tylko Dolby Digital (inaczej AC3). Dlatego musisz przekonwertować jeden format na drugi. Utrata jakości może nastąpić jeżeli mniejszych ilość ścieżek z 5.1 na 2.0 lub wybierzesz bardzo niski bitrate.

Ogólnie jeżeli nie masz podłączonego dobrego sprzętu audio to nie powinieneś uslyszeć wielkiej różnicy w jakości.

Różnica pomiędzy DTS a DD jest opisana tutaj

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/30756 … DD.51.html

Jednym z lepszych programów do konwersji jest A/V jest HandBrake :

http://www.dobreprogramy.pl/HandBrake,P … 15722.html

Ok, będę miał chwilę to sprawdzę. A możecie mi jeszcze wytłumaczyć jedno? Już miałem kontrować, że oglądałem pierwszą serię z DTS i chodziło dobrze, a drugą, z którą mam właśnie problem telewizor nie odtwarza. Dla pewności przejrzałem kilka odcinków, żeby w ciemno nie mówić. No i jedne są z DTS, a inne z AC3… Dlaczego tak jest?

No to skonwersuj za pomocą Any Video Converter 3.3.5

na xvid :wink:

Jakie masz kodeki :?:

Z tego co się orientuję, to każde przetwarzanie dźwięków i obrazu, wiąże się mniej lub bardziej ze stratą jakości. Każda kompresja to strata jakości, tylko zadajmy sobie pytanie jak bardzo możemy sobie pozwolić na stratę tej jakości. Im mniejsza strata, tym plik więcej zajmuje. GoldWave, jest dobrym programem i polecam nawet dla profesjonalistów. Pozdrawiam

Ja mam Any Video Converter i na razie się na nim nie zawiodłem:)

Polecam LINK DO PROGRAMU!:slight_smile:

Sprawdziłem program danielc81, zdaje się, że nie ma utraty jakości, a jeżeli jest to niesłyszalna :slight_smile: Pozdrawiam