Nieoczekiwana zmiana prędkości internetu TPSA

Zwykle gdy pobieram pliki (legalne) na przykład z P2M mam prędkość 100kB/s a dziś mam 250kB/s.

Co jest grane ?

P.S. zrobiłem też test na speedtest.net i tam też wyszły 2 megabity

Mam neostradę 1 mega


Edit tytuł zmieniony na poprawny

matelord ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może kończy Ci się umowa z tepsa :slight_smile: Oni maja takie dziwne promocje aby zatrzymać klienta przy sobie:)

2 razy więcej … ? Szybkość pobierania już wymieniłeś, jeżeli to masz na myśli.

Fajnie, szkoda że jak miałem internet od tego ISP to niestety takich promocji nie dawali :slight_smile:

pozdrawiam

Pobieranie z sieci P2M też jest nielegalne jak z P2P. [-X

Zależy jakie pliki się ściąga …

Pewnie umowa ci się skończyła i przedłużyli dodatkowo podnosząc prędkość na tych samych warunkach (cena i okres trwania umowy) zadzwoń na partylinie i dowiedz się o co dokładnie chodzi. zawsze informowali o takich rzeczach

A Nie na temat jeszcze pytanie, jak sprawdzić jaką mam maksymalną przepustowość łącza ? (bym brał umowę w neti), a jeżeli mam mniej niż 20mega to gdzie się opłaca brać ?

ceny podobne zależnie od przepustowości mogą się różnić o kilka zł miedzy netią a tp musiałbyś znaleźć parametry linii z modemu tłumienie(attenuation) i margines szumu(SNR) na ich postawie da się określić mniej więcej ile pójdzie ci max