Nieoczekiwany reset ustawień - Samsung Galaxy S2

Witajcie,

ostatnio dość nieoczekiwanie i samoistnie zresetował mi się telefon. Był podłączony oryginalnym kablem do ładowania do laptopa (wcześniej działało wszystko idealnie). Nagle wykonał reset i uruchomił się czysty system (z opcjami logowania po raz pierwszy do konta google, wszystkimi podpowiedziami blablabla).

Niezwykle wściekły takim stanem rzeczy przeszedłem przez wszystkie kroki z zamiarem ponownego spersonalizowania telefonu (backup kontaktów i tak mam, poza przewidywaną utratą zdjęć nie było największego dramatu). Tyle tylko, że próbując zainstalować jakąkolwiek aplikacje system informuje mnie, że nie mam miejsca w pamięci (“Pamięć prawie pełna, niektóre funkcje systemowe mogą źle działać”).

Wchodząc w ustawienia - pamięć widzę:

Pamięć USB w 412 MB zajętą przez aplikacje (te widoczne to tylko podstawowe systemowe, 10 pierwszych pozycji to mniej niż 100 MB, czyli wnioskuję, że gdzieś się kryją moje wcześniej zainstalowane aplikacje), 3,1 GB przez zdjęcia i filmy (które mogę przeglądać jedynie z tego poziomu, nie mam dostępu przez aplikację Galeria), prawie 1 GB pobranych (po wejściu w te opcje wyświetla się brak pobranych rzeczy) itd.

Tak więc wszystko gdzieś jest tylko mam albo bardzo ograniczony albo wręcz zerowy dostęp.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym i wie jak mi pomóc? Google nie pomaga. Kopię systemu mam wrażenie, że robiłem, ale nie potrafię jej przywrócić.

Aby mieć pełny dostep musisz mieć zrootowany system.Co do braku miejsca to miałem tak raz w Ace2. Po prostu wgrałem od nowa soft i jest ok.Polecam to forum http://forum.android.com.pl/f168/spis-p … -w-166945/ soft można pobrać tu http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I8160 nie patrz ,że w linku jest GT-I8160 tak akurat mam dodane do zakładek a są tam softy do wszystkich Samsungów.

Zdaje się że łapłeś jakiegoś wirusa z kompa. Najpierw zrób H ard R eset (ustawienia fabryczne) z formatem Pamięci wewnętrznej i SD. Dopiero jak to nie pomoże, wgraj ponownie ROM (najlepiej 3 plikowy) poprzez Odina.

Dzięki za rady. A jakaś opcja, żeby odzyskać telefon taki jakim był przed resetem? Bez formatowania pamięci itd.