Nieodebrana przesyłka Siódemka


(kulka123) #1

Witam, zakupiłem pewną rzecz na allegro, przyjechał kurier ale niestety nikogo nie było w domu. Zostawił awizo w którym napisal:

Dzisiejszą date tj: 15.05 i napisał tak: Kolejna próba doręczenia dnia: 27.05.13. Czyli mam czekać prawie 2 tyg? Oczywiście zadzwonię tam jutro ale może ktoś z Was się spotkał z taką sytuacją.


(Kpc21) #2

Możesz odebrać u nich w magazynie. Na pewno tam jest 27.05, a nie 17.05?


(kulka123) #3

Nie, jest 27. Do magazynu mam kawałek. Może jutro będzie, albo po prostu sie machnął


(dark__jedi) #4

Nie ma takiej fizycznej możliwości, musiało coś nie zagrać w odczycie/pisaniu awiza.

Zadzwoń do biura i niech przywiezie na spokojnie jutro, lub sam awizuj odbiór osobisty. Ok 10 kurierzy lecą w teren. Tylko nie miń się z nim i informacją…


(LonngerM) #5

Oj z siódemką nigdy nie wiadomo… zerknij dla pewności status przesyłki na internecie;) Kiedyś czekałem na przesyłkę 5 dni… W niedziele zakup, w poniedziałek wysyłka, czekałem do piątku - zobaczyłem status “DOSTARCZONE”, myślałem, że mnie coś trafi… było dzwonienie do głównej siedziby potem do lokalnego okręgu, potem do kierowcy, który nie odbierał… nigdy więcej z siódemki nie skorzystałem… Nawet jeśli sprzedawca korzysta tylko z Siódemki to pytam o możliwość wyboru innego kuriera - jak nie ma, zmieniam sprzedawcę.


(lordjahu) #6

PS: Z własnego doświadczenia wiem i radzę - podaj numer telefonu do siebie kontaktowy - niech kurier sobie zapisze, gdyby “znowu cię nie zastał” :slight_smile:


(Kpc21) #7

Ktoś na jakimś forum robił eksperyment i okazało się, że kurierzy wcale nie czytają tego, co zamawiający wpisuje w polu “uwagi dla kuriera”.


(lith) #8

Z Siódemką mam podobne doświadczenia jak kolega LonngerM, a nawet gorsze. Też czekałem na przesyłkę tydzień, sprawdziłem w internecie, gdzie okazało się, że już dawno widnieje jako ‘dostarczona’. Przez 2 dni dzwonienie na infolinię ‘nie mogli skontaktować się z kurierem’. Jak powiedziałem im, że w takim razie jadę do nich i bez paczki nie wyjdę to dostałem informację, że oni tej paczki nie mają, z kurierem kontaktu nie ma, ten kurier u nich już nie pracuje i jak mi się coś nie podoba to mogę złożyć reklamację, a paczka prawdopodobnie przepadła. Jak poinformowałem ich, ze w żadne śmieszne reklamacje sie nie bawię tylko jade na komisariat zgłosić kradzież to paczka się znalazła w ciągu kilku godzin.

Więcej nie skorzystam. jak ktoś już rzeczywiście się uprze to tylko i wyłącznie z płatnością przy odbiorze, bo inaczej może nigdy paczki nie zobaczyć- gorzej niż na poczcie.

Mimo podanego telefonu 0 kontaktu. Wręcz przeciwnie jak ja do nich dzwoniłem to w pewnym momencie przestali odbierać połączenia z mojego numeru. 1 głupia paczka, a kilka godzin spędzonych na telefonie i sporo nerwów…