Nieodebranie paczki z allegro

Witam!Może to nieodpowiedni dział ale szukam pomocy.Mam problem,ponieważ kupiłem na allegro xboxa 360 za pobraniem.Po kupnie zerowy kontakt.Sprzedający 5 dni się nie odzywał.Teraz pisze że paczke wysłał i to przez poczte tak dłógo idzie.Czy mogę nieodebrać tej paczki?Wiem że bende musiał mu zwrucić koszty przesyłki ale teraz nie chcę xboxa.Więc jakie rozwiazanie byłoby lepsze:nieodebrać paczki,czy odebrać i sprzedać xboxa na allegro?

Oczywiście, że możesz nie odbierać paczki ;). Lepiej nie odbierać paczki i dogadać się z gościem (zwrot za przesyłkę, zwrot prowizji na allegro) niż sprzedawać samemu. Za przesyłkę i prowizję zapłacisz w obu przypadkach, a jeśli odbierzesz paczkę to jeszcze będziesz musiał sprzedawać, jeśli sprzedasz za tę samą cenę - to i tak musisz oddać allegro prowizję.

Co do długiej przesyłki tak działa Poczta Polska w okresie świątecznym tak więc radzę uzbroić się w cierpliwość.

Co do twojego problemu odbierz paczkę i wystaw sprzęt na Allegro, a na drugi raz dokładnie się zastanów zanim coś zakupisz.

Ewentualnie dogadaj się ze sprzedawcą, choć będzie to wyglądało mało profesjonalnie.

Pozdrawiam

Ale jaką prowizję?Ale to mam jak listonosz przyjdzie to nieodebrać czy jak?

Przyjdzie listonosz to powiedz zeby awizo zostawił :stuck_out_tongue_winking_eye:

Allegro bierze prowizje za sprzedaż zobacz w pomocy dokładnie ile

Prowizja na allegro - opłata nałożona na sprzedającego po sprzedaniu towaru. Widzę, że regulaminu Allegro się nie przeczytało… Jeśli nie rozumiesz mojego poprzedniego postu, to Ci nie pomogę. Wykazałem, że zapłacisz w obu przypadkach tyle samo, ale - jeśli odbierzesz przesyłkę - będziesz musiał zająć się jeszcze sprzedażą.

A wy cobyście zrobili? :slight_smile:

Większość z nas zastanowiłaby się kilka razy zanim by coś kupiła…