Nieodebranie paczki z allegro


(system) #1

Witam!Może to nieodpowiedni dział ale szukam pomocy.Mam problem,ponieważ kupiłem na allegro xboxa 360 za pobraniem.Po kupnie zerowy kontakt.Sprzedający 5 dni się nie odzywał.Teraz pisze że paczke wysłał i to przez poczte tak dłógo idzie.Czy mogę nieodebrać tej paczki?Wiem że bende musiał mu zwrucić koszty przesyłki ale teraz nie chcę xboxa.Więc jakie rozwiazanie byłoby lepsze:nieodebrać paczki,czy odebrać i sprzedać xboxa na allegro?


(system) #2

Oczywiście, że możesz nie odbierać paczki :wink:. Lepiej nie odbierać paczki i dogadać się z gościem (zwrot za przesyłkę, zwrot prowizji na allegro) niż sprzedawać samemu. Za przesyłkę i prowizję zapłacisz w obu przypadkach, a jeśli odbierzesz paczkę to jeszcze będziesz musiał sprzedawać, jeśli sprzedasz za tę samą cenę - to i tak musisz oddać allegro prowizję.


(rgabrysiak) #3

Co do długiej przesyłki tak działa Poczta Polska w okresie świątecznym tak więc radzę uzbroić się w cierpliwość.

Co do twojego problemu odbierz paczkę i wystaw sprzęt na Allegro, a na drugi raz dokładnie się zastanów zanim coś zakupisz.

Ewentualnie dogadaj się ze sprzedawcą, choć będzie to wyglądało mało profesjonalnie.

Pozdrawiam


(system) #4

Ale jaką prowizję?Ale to mam jak listonosz przyjdzie to nieodebrać czy jak?


(antiferno) #5

Przyjdzie listonosz to powiedz zeby awizo zostawił :stuck_out_tongue_winking_eye:

Allegro bierze prowizje za sprzedaż zobacz w pomocy dokładnie ile


(system) #6

Prowizja na allegro - opłata nałożona na sprzedającego po sprzedaniu towaru. Widzę, że regulaminu Allegro się nie przeczytało... Jeśli nie rozumiesz mojego poprzedniego postu, to Ci nie pomogę. Wykazałem, że zapłacisz w obu przypadkach tyle samo, ale - jeśli odbierzesz przesyłkę - będziesz musiał zająć się jeszcze sprzedażą.


(system) #7

A wy cobyście zrobili? :slight_smile:


(Erufenrito) #8

Większość z nas zastanowiłaby się kilka razy zanim by coś kupiła...