Nieodpowiednie wejście na kabel do routera

Dzień dobry, chciałem zapytać mianowicie o taką rzecz. Ostatnio popsuł mi się router, dlatego musiałem skorzystać ze starego:  ROUTER TP-LINK TD-W8901G  Niestety, mam taki problem, że wejście zewnętrzne jest w nim podpisane LINE i jest zbyt małe na kabel, który idzie od dostawcy internetu. Pozostałe cztery wejścia są okej. Tutaj następuje moje pytanie: Czy idzie jakoś to obejść? Jest może do tego jakiś adapter, przejściówka? Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi :).

Jeżeli masz Internet z kablówki to ten router nie jest odpowiedni.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

To złącze o którym mówisz jest przeznaczone dla linii telefonicznej (RJ-11), ale spróbuj podłaczyć się pod porty LAN (RJ-45).

 

Dokladnie. To jest radiowy internet. Czyli mówisz, aby spróbować podpiąć pod Rj-45? 

Tak, możesz spróbować, powinien zadziałać internet.

 

Bardzo często jednak i taki router jest odpowiedni.

Podłącz kabel do pierwszego gniazda opisanego jako LAN

Dziękuję za odpowiedzi. Rzeczywiście - po podłączeniu do 1go gniazda LAN, w połączeniach bezprzewodowych pojawia się nazwa nowego routera. Niestety, jeżeli połączę się z nim, to najpierw jest napisane “weryfikowanie…”, a następnie “nie można połączyć z internetem”. Dodatkowo wpisując w przeglądarkę ip routera nic się nie dzieje…

 

Co mogę dodać. Po odnalezieniu sieci w bezprzewodowych sieciach, łączę się z nią, a mój ESET Smart 6 wywala komunikat, że odnaleziono takie same adresy ip. i wywala ip routera (drugi również ma to samo ip do konfiguracji). Wyłączam a nim zaporę i ochronę, ale nadal komunikat: Połączono z siecią - Brak dostępu do internetu. Po włączeinu przeglądarki, wyskakuje: Pobieram skrypt serwera proxy, a potem łączenie z hostem i nagle nie można wyświetlić strony.

W takiej konfiguracji router działaja nie jako router, a jako przełącznik. Adres IP dostajesz od ISP, więc na routerze musisz wyłączyć serwer DHCP, bo wysyła on hostom błędną konfigurację protokołu IP, tj. zły adres bramy, hosty wysyłają pakiety do bramy, która nie wie co zrobić z pakietami i je odrzuca, stąd brak dostępu do internetu. Jeśli twój ISP przydziela Ci publiczne IP lub w ogóle tylko jeden adres IP, to wadą takiego podłączenia jest to, że do routera możesz podłączyć tylko i wyłącznie jeden komputer.