Nieodwracalny błąd

Przed chwilą robiłem sobie czyszczenie dysku . I coś skasowało ważnego w systemie żadne programy systemowe nie chodzą. Podczas czyszczenia wyskoczyło mi okno z prośbą o włożenie płyty instalacyjnej xp.Włożyłem i nic .Działają tylko programy zainstalowane przezemnie i nic więcej . Kompa nie wyłącze bo jak wyłącze to będe musiał zrobić reinstalkę systemu. Prubowałem przywracania systemu lecz nie działa . Próbowałem też zainstalować składniki lecz nie działa.Prosze o szybką odpowiedź.

Jakim programem? Może wystarczy w tym programie przywrócić kopię zapasową, jeżeli była utworzona.

robiłem systemowym przez mój komputer , dysk C S,CZYSZCZENIE dysku

Obawiam się, że nie obejdzie się bez reinstalacji, trudno powiedzieć jakie pliki trafił szlag… Ja szczerze mówiąc nie korzystam z systemowego czyszczenia dysku, po jednym wypadku nie mam do tego zaufania, a już używanie go na partycji systemowej uważam (ale zaznaczam, jest to moje prywatne zdanie) za poważny błąd - sam raz tego użyłem na partycji nie systemowej i troszkę rzeczy mi poznikało…

a nie ma do tego jakiegoś programu komputerowego czy pomoże program do odzyskiwania danych?

użyj opcji sfc /scannow z uruchom(jeśli sfc działa! i uruchom), może

przywróci pliki systemowe; swoją drogą ciekawe, żeby żadne

programy nie działały musiałby ci wyrzucić pół system32;

może wyrzuca do kosza(nie używam, nie wiem), wystarczy przywrócić;

a menedżer zadań da się uruchomić?, może brakuje w nim jakiegoś

ważnego procesu systemowego?