Nieoficjalny bios do płyty asrock - pytanie

Czy ten bios http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/bios/bios.htm pasuje do wszystkich płyt asrocka? Wgralem sobie bios oficjalny do mojego modelu płyty ale jest on z 2004 roku i jest ostatnią, oficjalną wersją, wiec chciałbym wgrać jakiś nieoficjalny. Który plik bin powinienem wybrać z tych ponizszych?

To jest moj starszy komp, wlasciwie z tym nowym biosem oficjalnym, ktory mimo ze ma juz 3 lata dziala wlasciwie wszystko co potrzebne, ale czy taki nieoficjalny bios z 2006 da mi coś wiecej czy bardziej napsuje?

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Jeśli komputer działa prawidłowo to nie ma sensu robić update biosu.

Akurat jesli chodzi o oficjalne wersje biosu to mam inne zdanie. Uwazam ze im nowsza wersja tym lepiej, nie zawsze mozemy powiedziec czy komputer dziala optymalnie, bo nie wszystko mozemy zauwazyć.

Upgrade biosu jest naprawde prosty (z dyskietki sformatowanej jako startowa ms-dos), pytanie tylko czy w sytuacji kiedy rozwiazalem problem z hubem usb (po wgraniu nowego biosu) i majac teraz ostatni oficjalny bios z 2004 r. powinienem sie bawic w bios nieoficjalny?

jak prądu zabraknie, hotflash nie jest łatwy

nie oficjalne do asrocków zwykle zwiększają możliwości o/c

u mnie upgrade biosu uruchomił nowe opcje (chociaż nie jestem przekonany czu użyteczne) ale także kilka nieistotnych aplikacji przestało działać. A z nieoficjalnym to chyba bałbym się eksperymentować