Nieoficjalny Service Pack 4 do Windowsa XP - warto?

(Kamil2993) #1

Witam, PC-WORLD stworzył 'nieoficjalnego' Service Packa 4 do XP i uwaga : Visty !

http://www.pcworld.pl/artykuly/druk/605 ... Visty.html

Jest on do kupienia w PC-WORD 3/2009

I teraz takie moje pytanie :

Kupić i zainstalować dać sobie spokój ?

W tym artykule piszą wyraźnie że jest do zbiór przydatnych programów takich jak np. Windows Defender.

Ale nie poprawek, aktualizacji systemu czy łatek.

(Ptadla) #2

Jeśli chcesz mulącego, wieszającego się kompa, który pełen jest bzdurnych nikomu nie potrzebnych programów to instaluj.

Ja wyznaje zasadę: im mniej softu tym lepiej dla kompa.

Po za tym w ogole daj sobie spokój z gazetowymi poradami.

Większośc z redaktorów nie ma wykształcenia czysto informatycznego. Albo są pasjonatami, albo są na poziomie nauczycielki z gimnazjum, no dobra może 1/3 z nich wie cokolwiek na temat kompterów.

Ja zawsze bardzo wieżyłem w te szmatławce, ale teraz wole już kupować literaturę fachową. Jest większa szansa, że za coś takiego weźmie się ktoś z odpowiednim wykształceniem, a nie (bez urazy !!

A już tak zupełnie btw. to ja mam fobię do wszystkiego co ma w nazwie: "nieoficjalne". Co nie znaczy, że czasem nie warto czegoś takiego wypróbować, ale to musi być naprawde wiarygodne źródło (jakaś firma informatyczna wydająca znane od lat programy o uznanej renomie), a nie jakaś gazetka z zapaleńcami.

Podkreślam, że ja nie twierdze, że wiem więcej niż ci panowie. Po prostu uważam, że również oni nie są godni zaufania w sprawach komputerów.

Jeśli już coś, to jakiś profesor/doktor lub naprawdę znana firma o ogólnoświatowej renomie.

Najlepiej wypróbuj tego sp sam, tylko pamiętaj, żeby zrobić wcześniej punkt przywracania, i/lub być gotowym na reinstall...

(flaszer) #3

Jak masz czas i chęci zrób sobie obraz dysku, zainstaluj sobie ten SP a potem podziel się na forum wrażeniami i tym, co on w ogóle w sobie zawiera :wink:

(Ka$$) #4

A może frytki do tego ^^??

Równie dobrze możesz sobie ściągnąć MX7, czy co tam po torrentach chodzi...