Nieopłacone rachunki - co mi mogą zrobić?

Witam.

Pewnego dnia zamówiłem sobie serwer i domenę w firmie domen.pl opłaciłem go ale nie do końca przeczytałem regulamin :? w którym było napisane, że kupując serwer w promocji jestę zobowiązany zapłacić za resztę roku. Jakieś 270 zł. Jakiś miesiąc temu dostałem od tej firmy list z wezwaniem do zapłaty. Nie przejmowałem się tym za bardzo. Dzisiaj dostałem kolejny już więcej, 270 zł za serwer + 600 zł za zerwanie umowy lojalności czyli razem 870 zł ;/ . I do tego mam pytanie.

Czy firma może sobie wystawić taki rachunek z umowy której nie podpisałem?

Czy można jakoś uniknąć zapłaty za te rachunki?

Co mi grozi za nie zapłacenie?

Mile widziane wypowiedzi osób które były w tej samej sytuacji.

Mogą nasłać nawet firmę windykacyjną.

Ale go zaakceptowałeś zapewne - Twój błąd Ty płacisz. Na drugi raz przeczytasz.

Myślę, że odpowiedź znajdziesz w regulaminie.

W tym wypadku złożenie zamówienia jest jednoznaczne z zawarciem umowy kupna sprzedaży (jak na Allegro).

Jeśli chodzi o niezapłacony rachunek to pewnie sprzedadzą Twój dług jakieś firmie windykacyjnej, która go będzie się starała odzyskać (różne metody - zaczynają od łagodnych).

Dla mojego sąsiada zabrali od razu kompa za niecałe 1000zł, które miał zwrócić.

ale ja jestem niepełnoletni serwer zamawiałem w wieku 16 lat to może coś mi pomoże???

Zapłacą rodzice, zależy czy teraz masz 18 - jak tak płacisz Ty.

A może można jakoś uniknąć zapłaty lub ją zminimalizować do najmniejszych kosztów? Jak tak to może znacie jakieś sposoby? np. Powiedzieć, że zgubiłem dowód i ktoś się na mnie zarejestrował? Może uwierzą dowód mam tymczasowy a ze zgubieniem to nie problem. Na wezwaniu do zapłaty tylko pisało, że jak nie zapłacę sprawa zostanie skierowana do krd.pl i zostanę wpisany do rejestru

Najlepiej to zadzwoń do nich i pogadaj, ale raczej od zapłaty to się nie wywiniesz i lepiej i dla Ciebie i rodziców jak załatwisz sprawę bezpośrednio z firma domen.pl

żadne kombinowanie nie pomoże co najwyżej pogorszy sprawę.

zapłacić musisz więc zapłać teraz bo potem jeszcze ci czegoś dołożą.

i nauczysz się czytać do końca ważne dokumenty.

Pogadaj z tą Firmą, poproś aby umorzyli ci karę za zerwanie umowy, w zamian zapłać im rachunek za cały rok i kwita, powinni się zgodzić, nabajeruj im tam trochę, przyznaj się do swojej głupoty i nieodpowiedzialności he he he, powodzonka :slight_smile:

a może ktoś wie czy ta firma kieruje takie sprawy do sądu??

Może by pomógł jakiś list z prośbą o umorzenie. Albo chociaż by obniżyli koszt. Lub rozłożyli opłatę na raty?

Czyli w najlepszym razie dopiszą Cię tylko do rejestru… tzw. potem nie będziesz mógł brać pożyczek , rat itd.

Jedynie chyba możliwe są te raty, ale skoro Ty firmy nie traktowałeś z szacunkiem to wątpię żeby Ci poszli na rękę. O umorzeniu zapomnij, o obniżeniu raczej też.

Gdy nie zapłacisz z pewnością czeka Cię za to “nagroda” Krajowy rejestr dłużników, a w najgorszym wypadku nawet sprawa w sądzie.

I na Twoim miejscu to bym raczej za wiele nie kombinował, tylko zapłacił to jak najszybciej bo możliwe że naliczą Ci też za zwłokę odsetki (zależy co było dokładnie w regulaminie)

Tak. Mama Ci napisze usprawiedliwienie jak do szkoły: “proszę o niewymierzanie kary pieniężnej i o zwolnienie mojego syna z płacenia bo on sobie nie doczytał regulaminu”. Jeszcze Ci powinni dać 100zł extra za szczeniackie podejście do tematu.

I potem powstają tematy we stylu co za wredna firma bo mi nie uznali gwarancji jak złamałem karte graficzną na pół młotkiem. :evil: :evil:

Zero litości dla takich przypadków. Kasę zedrzeć z rodziców, a jak nie to komornik.

oczywiście o fakcie zaginięcia dowodu poinformowałeś odpowiednie organy administracyjne przed podpisaniem umowy, prawda? :stuck_out_tongue:

Możesz spróbować napisać podanie o rozłożenie kosztów na raty z np. +5% odsetek.

Jedyne co Ci pozostaje to dogadać się z nimi w sprawie rozłożenia długu na raty, bo na umożenie nie ma szans. Biznes jest biznes.

I najważniejsze: nie kombinuj - bo racja jest po ich stronie. Ty zawiniłeś - teraz trzeba iść z nimi na wspólpracę, bo jak się będziesz próbował wymigać, to nic to nie da, a koszty będą tylko rosły.

Nie zawracaj sobie tym nawet głowy!Nic ci nie mogą zrobić,przecież nie dotyczy to wysokiej stawki, co to jest

.(nie którzy biorą pożyczki na mniejsze sumy).

A na serio kolega miał do zapłaty 50 zł na allegro(opłaty allegro),najpierw przychodziły upomnienia a później przyszło pismo o sprzedaży jego długu jakiejś firmie windykacyjnej,firma wysłała do niego kilka upomnień i na tym sie skończyło(nie zapłacił do dziś), ale wątpię żeby u ciebie też sie tak skończyło gdyż suma jest kilkanaście razy wyższa.Jak już co poniektórzy pisali zwróć się z prośbą o rozłożenie na dogodne raty, powinni się zgodzić.A jak nie to możliwe że wpadną do ciebie (nie)mili panowi, dług narośnie Ci w bardzo szybkim tępię i zostaniesz wpisany do krd

dokładnie tak…

odbywałem swego czasu staż w dziale windykacji jednego z banków, 99% próśb klientów o rozłożenie zadłużenia na raty było rozpatrywane pozytywnie dla klienta…

Powodzenia :slight_smile:

pamietaj też o czymś takim jak KRD - Krajowy Rejestr Długów

jak dostaniesz sie na tą tajemniczą listę to do czasu spłacenia długu lub przez 10 lat nie dostaniesz żadnego kredytu, nie kupisz telefonu ani nic na raty, możesz mieć utrudnienia z podpisaniem umowy na kablówkę czy internet :wink:

dogadanie się z nimi i opłacenie rachunku jest najlepszym rozwiązaniem :wink: