Nieoryginalne słuchawki?


(charper) #1

Witam,

mojej dziewczynie rozsypały się słuchawki, jakie miała w komplecie z telefonem nokia 5530. Poprosiła mnie, abym zamówił jej te słuchawki: http://allegro.pl/show_item.php?item=2695789980

Zakupiony towar prawie niczym nie różni się od oryginału poza przyciskami do sterowania odtwarzaczem oczywiście, ale te nie mają na kablu takiej gumowej etykiety z napisem NOKIA, która jest widoczna na drugim zdjęciu na stronie z aukcją (taka etykieta, ale czerwonego koloru znajduje się na oryginalnym zestawie słuchawkowym).

Poza tym niesety zauważalnie gorzej grają niż te, które dostała razem z telefonem. Czy moje przypuszczenia, że te słuchawki są nieoryginalne są słuszne?


(Rufus2009) #2

Na 99% podróbki.


(Marcin1025) #3

przecież widać gołym okiem że to podróbki


(charper) #4

Tak myślałem.

Jak rozpoznać oryginalne słuchawki?


(Longhorn2009) #5

Ciekawe co powie na tą sytuację sprzedawca, w końcu tak pisze na aukcji a sprzedaje co innego. Ja bym żądał oddania pieniążków, o ile to nie są oryginalne akcesoria Nokia.


(Volume122) #6

Wiecej zachowu z odzyskiwaniem tych 20 zł niż to wszystko warte, do tego musiał byś zapłacic za odesłanie ich z własnej kieszeni.


(Dejlo) #7

Przez takie podejście oszuści nadal są bezkarni.

Ja bym napisał maila z żądaniem zwrotu wpłaconej kwoty, i porycia z góry kosztów odesłania słuchawek. W przypadku odmowy - zgłosiłbym oszustwo na policje (nim ktoś napisze ze za niska kwota - w przypadku oszustwa i wyłudzenia nie ma jakiejś minimalnej kwoty granicznej, przestępstwo jest ścigane z urzędu).


(Volume122) #8

Mój znajomy kupił airmaxy za 300zł, przszły mu z kwadratową łeską, całe w kleju i widać ogolnie bylo ze nie orginalne.

Od czerwca nie slychać ani nie widać zeby policja cos z tym zrobiła.

Myślisz ze postawią całą policje w polsce na nogi przez sluchawki za 20zł ? Powodzenia…


(Dejlo) #9

To że nic nie słychać, nie znaczy ze nic się nie dzieje. Poza tym, po zgłoszeniu na policje spokojnie możesz skorzystać z POK.


(scripter1) #10

Tak ale tylko jak otrzymasz potwierdzenie wszczęcia dochodzenia. A policja niezbyt chętnie wszczyna dochodzenie w przypadku tak niskich kwot, często zgłoszenie kończy si odmową wszczęcia postępowania z powodu “niskiej szkodliwości społecznej”.

Choć zgłoszenia nieoryginalnych produktów traktuj chyba trochę poważniej.

Co do składania reklamacji u sprzedającego to nie zawsze się opłaca, zwłaszcza gdy kwota zakupu była bardzo niska a duża zaliczka na koszty transportu.

Niektórzy wręcz właśnie tak zarabiają: wystawiają towar w bardzo niskiej cenie (wręcz nieraz niższej niż zaliczka na przesyłkę) a w razie reklamacji po otrzymaniu zwrotu towaru (na koszt zwracającego) zwracają tylko kwotę zakupu bez pobranej zaliczki na przesyłkę po czym towar ponownie sprzedają kolejnemu.


(Longhorn2009) #11

Negocjowałbym zwrot ze sprzedającym na pełną kwotę, ponieważ tu nie chodzi o zwrot z “widzi mi się” czy w ramach 10-dniowej możliwości zwrotu, ale dlatego że sprzedawca podaje że sprzedaje oryginały, a okazują się być podróbkami.


(Marcin1025) #12

Tak jak wyżej wszystko proponuje ale od siebie dodam widać po znakach i po wykonaniu i po cenie że to podróba