Nieoryginalny win7 po reinstalacji z CD

Witam,

Posiadam ASUSa 1201n z win7 HP 32bit na pokładzie.

Po eksperymentach z linuksem tak sobie skaszaniłem tablice partycji, bootsektor i kilka innych rzeczy że dysk nadawał się tylko do formatu ;]

Zapożyczyłem sobie z serwisu nośnik Win7 AiO, nagrałem Win7 HP 32bit (czyli taki jaki był), aktywowałem bez problemu i teraz po około tygodniu użytkowania włączam i “ta kopia systemu windows nie jest oryginalna” (kompilacja 7600).

Microsoft GAD Tool pokazuje takie coś:

Diagnostic Report (1.9.0027.0):


Windows Validation Data–>

Validation Code: 50

Cached Online Validation Code: 0xc004c4ab

Windows Product Key: *****-*****-2QWT6-HCQXJ-9YQTR

Windows Product Key Hash: PVjSC5x6njvqunmbCY3lOD7rYDo=

Windows Product ID: 00359-OEM-8992687-00007

Windows Product ID Type: 2

Windows License Type: OEM SLP

Windows OS version: 6.1.7600.2.00010300.0.0.003

ID: {8CD8C04A-AAD4-4238-A662-1BAEB0AA40B1}(1)

Is Admin: Yes

TestCab: 0x0

LegitcheckControl ActiveX: N/A, hr = 0x80070002

Signed By: N/A, hr = 0x80070002

Product Name: Windows 7 Home Premium

Architecture: 0x00000000

Build lab: 7600.win7_ldr.130318-1533

TTS Error:

Validation Diagnostic:

Resolution Status: N/A


Całości nie przeklejałem bo to chyba najistotniejsze.

Czy ktoś odpowie mi co jest grane? Nie zmieniałem żadnego hardware, a system się aktywował bez problemu - i teraz taki komunikat :confused:

dziekuje i pozdrawiam

KB

Skontaktuj się z MS i wyjaśnij sprawę.

A co mogło wywołać takie coś ?

Uruchamiałem jakieś dodatkowe fixy z Microsoftu w celu wykluczenia błędu czy coś w ten deseń i niestety nie pomogło…

Mam takiego samego netbooka i właśnie ponad tydzień temu robiłem mu reinstalkę. Ale zrobiłem to z czystego obrazu MSDNA Windows 7 kanał oem. Nie żaden tam AiO który jest wielce możliwe zmodyfikowany. Sprawdź wpisy w ei.cfg jaki rodzaj kanału masz wpisany bo to jest ważne.

Powiedz proszę jak sprawdzić kanał. Tak się składa że mam instalkę MSDNA ale profesional.

Użyczyłbyś “nośnika” w razie co bo już nie jestem studentem… ;]

Nie bardzo rozumiem co tu jeszcze kombinować, skoro masz problem z legalnym systemem to skontaktuj się z MS i wyjaśnij sprawę.

Na pocieszenie dodam że nie tylko tobie pojawiają się takie kwiatki zw. z nieoryginalnym systemem mimo posiadania legalnego systemu :wink:

Jeszcze może dopytam tak na przód.

JUtro do mnie wpadnie toshiba win7 ze zmasakrowanym dyskiem i win7 HP OA - czyli aktywowanym przez producenta.

Czy jak to puszcze z win7 AiO i wrzuce klucz z naklejki …a na koniec aktywuje to czy w ogóle przejdzie to aktywację? czy będzie to legalne ? Nigdy nie miałem do czynienia z OA… a legendy po necie różne chodzą…

dzieki

Dodane 14.06.2013 (Pt) 12:31

nikt nic ?