Nieostra czcionka w LCD

Witam,

Jakiś czas temu probowalem zmienić CRT na LCD i kupilem monitor LG 4/3. po podłączeniu okazało się że czcionka jest nieostra, rozmyta, jakby pisana długopisem, ktory przerywał. Zniechęciłem się i wróciłem do poczciwego CRT, a tego nowego zaniosłem do pracy, o dziwo wszystko cacy, stoi po dziś dzień. Jednak mój poczciwy CRT na siłę domaga się emerytury, przygasając, więc kupiłem tym razem Asusa vw193d-b. okazało się , że jest to samo - niewyrazna czcionka :]

Jaki może być tego powód?

karta graficzna zintegrowana, rozdzielczosc 1280/768, 32 bity kolorów, odswieżanie 60Hz

Proszę o pomoc

zmień rozdzielczość bo proporcje pewnie są inne i się obraz “rozciąga” najlepiej na 1280x1024

nie mam takiej możliwości

Kwestia zmiany rozdzielczości i/lub zmiany ustawień wyświetlania czcionki w systemie. Napisz jaka karta (zintegrowana zbyt wiele nie mówi…), jaki system, jakie sterowniki, w jakich wersjach etc.

Patrząc tu: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … ,id,52030/ natywna rozdzielczość to 1440 x 900 i to taką powinieneś ustawić.

Włącz ClearType, jeśli to nie pomoże to sprawdź program ClearType Tuner. W windows 7 i chyba Vista opcja dopasowania funkcji ClearType jest w panelu sterowania.

próbowałeś to ?

prawy na pulpicie/właściwości/ekran/wygląd/efekty/ i tam zamień wygładzanie czcionek na ClearType

próbowalem, bo zanim zalożyłem topic pogooglałem troche

kalecze oko do tej pory

A ustawiłeś rozdzielczość taką jak napisał nr47? W monitorach LCD najlepszy obraz jest tylko przy rozdzielczości natywnej.

Nie mam możliwości wyboru takiej rozdzielczości

1024/768 wyzej 1152/864 wyzej 1150/768 i 1280/1024

aha, przy niektórych literkach pojawia się jakaś tęcza, niektore literki mają kolorowe odcienie :]

OMG! Nie masz zainstalowanych sterowników od grafiki… Zapewne masz Windows’a Viste albo 7, bo tylko w nich takie coś występowało. Zainstaluj sterowniki!

Na pewno sterowniki karty graficznej są zainstalowane? Spróbuj ustawić rozdzielczość przy 16 bitach.

mam ikspeka i starego AMD 2,2 1,5Ghz

Dodane 02.06.2009 (Wt) 22:18

VIA/S3G UniChrome IGP - taką gafike mi wyświetla mój pamputer

najlepsze czcionki są przy podłączeniu przez gniazda (kabel) DVI …ale gniazda te muszą być w karcie i monitorze…

Tutaj masz sterowniki dla XP do zintegrowanych kart graficznych VIA. Sprawdź jaką dokładnie kartę masz na płycie i ściągnij do niej sterowniki.

jak sprawdzic?

W instrukcji do płyty głównej lub programem np. Everest.

VIA/S3 UniChrome

Tam są 3 wersje S3. Będziesz musiał sam sprawdzić która pasuje. Jak to nie pomoże to pozostaje kupno karty graficznej albo chociaż przetestowanie na innej karcie. Nie mam już więcej pomysłów jak zmienić rozdzielczość na tej zintegrowanej.

Spradze najpierw na innej karcie i dam znać

Dzięki

Dodane 09.06.2009 (Wt) 8:53

Panowie, z nową kartą i nową rozdzielczością jest jeszcze gorzej! Teraz to już nic nie widzę w tym elcedeku!