Nieostre zdjecia

Dlaczego podczas oglądania zdjęc w pokazie slajdów zdjęcia sa nieostre?Jesli oglądam zdjęcie przy użyciu jakiegos programu graficznego w tej samej rozdzielczosci to wszystko jest o.k.

Chyba dlatego,że slideshow maker rozciąga zdjęcie na cały ekran.Oryginalne zdjęcie 640 x 480 pxls robi się wtedy np.1024 x 768.Jedyna rada to zrób w programie graficznym obrazek z tłem o wymiarach swego ekranu,naklej na niego zdjęcie,scal,zapisz i dopiero daj do slideshow.

Jesli lubisz robić slajdy to sprawdz ten flash slideshow maker.Ma dużo ciekawych efektów.Przeważnie dział dla zaawansowanych.http://www.flash-slideshow-maker.com/

Mam podobny program,ale dzięki :smiley: W obu przypadkach zdjęcie miało 6mpix,Chodzi mi oto:jesli wchodzę w plik ze zdjęciemi,u góry na pasku jest opcja"pokaz slajdów".I jak otwieram zdjęcia przez ta opcje to fotki są niewyrazne,przy uzyciu np.programu co mi poleciles zdjecie jest o.k.Stało to się jakiś czas temu,wcześniej fotki wyświetlane przez pokaz slajdów byly o.k.Czy jest jakas możliwość ustawienia tego?Przy pokazie slajdów moge tylko zmienic sposob otwierania zdjęć(przenikanie,kafelkowanie…itp,lub szybkość otwierania.Nie ma żadnej opcji typu ustawianie rozdzielczosci.

Nie jestem pewien czy o tym samym mówimy.Tu nie chodzi o wagę pliku zdjęcia (która im jest mniejsza tym slajd się łatwiej otwiera) ale o jego rozmiary (dimensions).