Nieostry obraz na monitorze LCD

(Prisonhunter) #1

Witam.

Mam problem z obrazem wyświetlanym na LCD. Model monitora to Videoseven L17PS, ale to mało ważne raczej. Rozdzielczość mam ustawioną dobrą tj. 1280x1024. Problem pojawia się tylko z jednym komputerem ze zintegrowaną kartą SIS 651. Zdjęcia (1 karta SIS, 2 karta ATI):

Sterowniki mam najnowsze. Zresztą, na starszych sterownikach nie było różnicy...

Nie wiem jak to wyregulować. Da się w ogóle? Bo po nawet krótszej pracy na tym monitorze strasznie bolą oczy... Mam nadzieje, że coś da się zrobić, bo płyta jest mITX z dobrym procesorem i warto byłoby ją wykorzystać jeszcze.

Pozdrawiam!

P.S. Na starym monitorze CRT 1024x786 działo się to samo.

(JNJN) #2

No to wygląda, że karta grafiki chyba uszkodzona, zastosuj jak da radę osobną kartę grafiki do tego kompa.

(Prisonhunter) #3

Niestety, tylko jeden port PCI, a jak wiadomo nie ma dobrych kart na ten slot… A jak są to cena z kosmosu za 64MB. :smiley:

Wolałbym najpierw spróbować jakoś to wyregulować, ale niestety nie mam pojęcia jak.

(JNJN) #4

A tam, kupisz za grosze obojętnie jaką i będzie lepsza od tej co masz w kompie, albo się męcz.

(Prisonhunter) #5

Rada jest dobra, ale nie jest odpowiedzią na moje pytania. :slight_smile:

(JNJN) #6

No zobacz, karta grafiki stara jak świat, na różnych monitorach ten sam problem, na różnych sterownikach ten sam problem - jaki wyciągniesz z tego wniosek?

(Bialy199623) #7

Miałem to samo gdy podłączyłem po raz pierwszy monitor do komputera po przez HDMI,

musiałem w sterowniku graficznym dawniej nazywanym (CCC) dziś ( AMD Vision Engine Control Center) w ustawieniach 

Moje płaskie panele cyfrowe>>Opcje skalowania( Płaski panel cyfrowy) ustawiłem na 0% i jest ostro jak nigdy dotąd