Nieosty obraz na monitorze crt

Witam

Obraz na monitorze jest nieostry i zamazany. Nie jest to wina monitora, bo podłączałem 2 różne i problem jest ten sam. Kombinowałem z różnymi rozdzielczościami i odświeżaniem, ale nic nie pomaga. Moja karta grafiki to GF 9600 GT. Proszę o pomoc :slight_smile:

Przywróć ustawienia domyślne monitora.

Przywróciłęm, ale to nic nie dało. Może problem leży po stronie wejścia na karcie grafiki? Nie wiem tylko jak to sprawdzić. Na grafice włożyłem przejściówkę, żeby podłączyć monitor crt, ale wątpię, żeby kiepski obraz był jej winą.

Jaka nazwa monitora?

Może za dużą rozdzielczość wysyłasz na monitor.

Im mniejsza rozdzielczość tym faktycznie lepszy obraz, ale mimo wszystko nieostry. Monitor to Fujitsu Siemens 21P4 21 cali.

Recommended resolution 1280x1024 100 Hz

http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/Monitors/Prof-Displays/Monitors/21P4/21P4.html#Specification

W manualu podano rekomendację na odświeżanie co najmniej 75 Hz a max rozdzielczość 1280 x 1024 pixels.

Oczywiście fabrycznie monitor osiąga max 1600 x 1200 przy 85 Hz więc nie wiadomo dlaczego są problemy z obrazem.

Może być wina tej przejściówki.

Spróbuję zmienić przejściówkę, nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Wystarczyło podpiąć monitor do drugiego wejścia na karcie grafiki :). Problem rozwiązany, dzięki.