Nieotwierające się okno regulacji głośności

Witam serdecznie,

jestem posiadaczem systemu Windows XP Pro, Service Pack 3. Nie instalowałem ostatnio żadnych programów, nie zmieniałem rozdzielczości itp, ostatnia znana dobra konfiguracja nic nie daje, a problem jest następujący: mam w zasobniku ikonę “Głośność”, pojedyncze kliknięcie działa prawidłowo - otwiera się jeden suwak pozwalający mi na regulację głośności głównej. Jednak po podwójnym kliknięciu na pasku zadań otwiera się “głośność główna”, ale nic się nie pokazuje. Maksymalizowanie, minimalizowanie, nic nie działa. To samo dzieje się, gdy wejdę w panelu sterowania w dźwięki i ustawienia audio i kliknę Zaawansowane - informacja na pasku jest, okna nie ma. Co robić? Potrzebuję dostępu do przełączania się na miks stereo, jest to funkcja cholernie mi potrzebna a nie mogę się do niej dostać, jeśli nie macie pomysłu jak naprawić to, to chociaż powiedzcie jakim programem zewnętrznym mógłbym przełączać się ze zwykłego nagrywania mikrofonem na miks stereo i odwrotnie?

Pozdrawiam.

Windows oryginalny?

Oryginalny, półtora roku od instalacji.

spróbuj tego: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Nie mam płyty, system instalował informatyk. Poza tym czy to koniecznie, żeby wszystkie pliki systemowe nadpisywać, przecież to kupa roboty a jeszcze boje się, że coś stracę i nie wiadomo czy zadziała. Naprawdę nie ma jakiegoś prostszego rozwiązania albo nie znacie jakiegoś programu w którym móglbym przełączać się między stereo mixem i mikrofonem?

Widzę że na poniższych linkach ludzie mieli podobne problemy i też brak sensownych porad…

http://forum.programosy.pl/regulacja-gl … 09373.html

http://forum.idg.pl/regulacja-glosnosci … 32455.html

Nic nie stracisz. Naprawiałem Windowsa w tern sposób już z 10 razy i za każdym razem nie było żadnego problemu. Jak nie chcesz nadpisaywać instalacji, w takim razie ma do wyboru jeszcze reinstalację, bo mnie wydaje się, że uszkodził się jakiś plik cpl i dlatego regulacja nie działa. Niby możnaby go skopiować z płyty cd, ale też jeszcze trzeba wiedzieć który. Napisz na forum Windowsa MX, tam siedzą ludzie, którzy zajmują się modyfikacją Windowsów, może będa wiedzieć które pliki odpowiadają za głośność.