Niepełna praca klawiatury - błahy acz irytujący problem

(Happy Human) #1

Jestem po wymianie systemu. Normalnie nie ten sprzęt! I wszystko by było super, gdyby nie klawiatura. Posiadam dwie, próba napisania odbyła się na oby dwóch egzemplarzach a nawet na klawiaturze ekranowej - nie mogę napisaC (właśnie na tym wyrazie widaC - na tym też) polskiej litery "c" z kreską, np. Cma, znaleźC, wiedzieC, itd. Obie klawiatury działały bez zarzutu, inne polskie litery mogę pisaC, ale właśnie tej jednej nie. Irytuje mnie to bo wszystko grało... A te duże "C" w wyrazach to moja robota - świadoma. Pozdrawiam! [-o<

(Zvhirek) #2

Ati Catylst?

One ustawiają sobie kombinację shift+c jako swój hotkey i wówczas ten znak ma prawo nie działać.

(mikber18) #3

witam

A to bezprzewodowa klawiatura ?

bo jeśli tak to polecam wgrać sterowniki :slight_smile:

pozdrawiam

(kazek31) #4

Dziecko drogie :mrgreen: a jakie sterowniki karty graficznej dziecko wgrało ? Pewnie najnowsze ze strony producenta? I pewnie dziecko ma kartę graficzną firmy ATI inaczej którąś wersję Radeona. Proponuje poszukać sterowników polskich lub po próbie wciśnięcia c pogrzebać w ustawieniach karty graficznej chodzi konkretnie o przestawienie skrótów klawiszowych w karce graficznej. A odnośnie klawiatury ekranowej ona też nie będzie działać prawidłowo ponieważ jest sterowana z klawiatury ręcznej a poza tym korzysta z tych samych bibliotek .

(Happy Human) #5

No właśnie Ati Catalyst. Ale mam to od zawsze i kiedyś te "c" działało, a teraz nie działa. Można to jakoś naprawiC - zmieniC ten hotkey czy co? Klawiatura jest z kabelkiem. Nie znam się na kompach ale żeby zaraz dziecko? hehehe pozdrawiam expertów! :biggrin: :jezor:

(Nightmare_) #6

Co do literki ć, miałem ten sam problem (rozwiązanie jest opisane na forum). Trzeba wywalić dodatek Catalyst Control Center i zainstalować sterowniki bez dodatku. Jeśli chodzi o przestawione literki, to wydaje mi się,że wystarczy nacisnąć ctrl+shift i powinno pomóc.

Pozdrawiam

(Agatonster) #7

happyhuman ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(wieszak) #8

Jeżeli to dzieje się przy jakimś Radeonie, pokazuje sie Catalyst Control Panel jak wciśniesz alt+c Więc naciśnij i jak się pojawi panel w zakładce

Klawisze dostępu po prostu wyłącz klawisze dostępu i problem zniknie.