Niepełnoletni jako współwłaściel?

Czy NIEpełnoletni moze zostac współwłaścicielem samochodu osobowego??? Do 18lat 3 miechy a tata kupuje samochod i chcialem zeby juz zaczely mi zniszki naliczaczały. Nie mam pojecia gdzie tego szukac, a wydzial komunikacji zamkiniety, a jutro tata bedzie go rejestrował.

co to znaczy ?

możesz napisac po polsku ?? 8)

żeby już zaczęły mi się naliczac zniżki - to chyba tam powinno byc napisane

Jesli sie ma zarejestrowany samochod na siebie lub wspolwlasciciel to sa znizki za bezwypadkowa jazde(dobrze ne pamietam ale chyba tu chodzi u ubezpiecznie).Moj tata ma 60%. Wiem ze motorower moge miec na siebie zarejestrowany ale czy samochod osobowy??

owszem można, jeżdzić nim nie możesz ale mieć tak :wink: a poza tym dobrze kombinujesz z tymi zniżkami, tak sie powinno robić

…a mi się wydaje że umowe cywilno-prawną jaką jest kupno auta może zawrzeć osoba pełnoletnia… tym bardziej że potem w skarbówce trzeba kwity wypełnić…

Ktoś tu ma chyba kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem :stuck_out_tongue:

Ja chc em byc WSPÓŁWŁAŚCICIELEM, moj tata bedzie to robil

Obaj współwłaściciele powinni być pełnoletnii… i na umowie kupna obaj muszą złożyć podpisy i w skarbówce kwity też muszą wypełnić z aneksem…

PS nie mam problemów z czytaniem! !!

wiec przepraszam, ale mamy i tak konflikt 1 pan Sniko twierdzi ze moge a 2 sniper00 ze nie… Moze ktos wie gdzie to zapisane jest???

Złączono Posta : 19.10.2005 (Sro) 21:10

a zapomnialbym ja nie pisze ze masz problemy z czytaniem tylko z czytaniem ze zrozumieniem

Gajos: widac jak ty czytasz to czasami nie wiesz co czytasz wiec musisz sobie napisacc ze to z cczytaniem ze zrozumieniem, inni tego problemu nie maja i poprostu pisza z czytaniem… :stuck_out_tongue:

Osoba pelnoletnia tylko, choc moge sie mylic… 3 miechy ? rozumiem jak rok czy cos ale taki okres czasu to nie warto sobie glowy zawracac…

ja moge sie mylić, bo tylko mi sie tak wydaje, pewności nie mam

Dobrze nie robmy z forum czatu, przepraszam cie i przyznaje racje spieszy mi sie wiec nie zabardzo zastanawiam sie co pisze…

tak ale wiesz twoj ojciec z 60% znizki bedzie mial -25% za ciebie jako mlody kierowca ponizej 3 lat prawko albo ponizej 25 roku zycia -10% za to ze go tobie bedzie udostepnial wiec zostaje 25% znizki mu a poza tym jak bedzie placil ubezpieczenie w 2 ratach to jeszcze -5% znizki. Dlatego ja czekam na moim 1,7 wyszlo w najmniej optymistycznej wersji 500 zl roznicy wiec troche duzo a sam ojciec mial 500 za caly rok a ze mna 1067 :confused: lepiej jakis skuterek na siebie wziasc male oplaty a lata leca