Niepełnoletni jako współwłaściel?

(Zonkishi16) #1

Czy NIEpełnoletni moze zostac współwłaścicielem samochodu osobowego??? Do 18lat 3 miechy a tata kupuje samochod i chcialem zeby juz zaczely mi zniszki naliczaczały. Nie mam pojecia gdzie tego szukac, a wydzial komunikacji zamkiniety, a jutro tata bedzie go rejestrował.

(aero) #2

co to znaczy ?

możesz napisac po polsku ?? 8)

(Czyzu7) #3

żeby już zaczęły mi się naliczac zniżki - to chyba tam powinno byc napisane

(Zonkishi16) #4

Jesli sie ma zarejestrowany samochod na siebie lub wspolwlasciciel to sa znizki za bezwypadkowa jazde(dobrze ne pamietam ale chyba tu chodzi u ubezpiecznie).Moj tata ma 60%. Wiem ze motorower moge miec na siebie zarejestrowany ale czy samochod osobowy??

(Tomulus2) #5

owszem można, jeżdzić nim nie możesz ale mieć tak :wink: a poza tym dobrze kombinujesz z tymi zniżkami, tak sie powinno robić

(sniper00) #6

....a mi się wydaje że umowe cywilno-prawną jaką jest kupno auta może zawrzeć osoba pełnoletnia..... tym bardziej że potem w skarbówce trzeba kwity wypełnić.....

(Zonkishi16) #7

Ktoś tu ma chyba kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem :stuck_out_tongue:

Ja chc em byc WSPÓŁWŁAŚCICIELEM, moj tata bedzie to robil

(sniper00) #8

Obaj współwłaściciele powinni być pełnoletnii... i na umowie kupna obaj muszą złożyć podpisy i w skarbówce kwity też muszą wypełnić z aneksem....

PS nie mam problemów z czytaniem! !!

(Zonkishi16) #9

wiec przepraszam, ale mamy i tak konflikt 1 pan Sniko twierdzi ze moge a 2 sniper00 ze nie...... Moze ktos wie gdzie to zapisane jest???

Złączono Posta : 19.10.2005 (Sro) 21:10

a zapomnialbym ja nie pisze ze masz problemy z czytaniem tylko z czytaniem ze zrozumieniem

(Dod) #10

Gajos: widac jak ty czytasz to czasami nie wiesz co czytasz wiec musisz sobie napisacc ze to z cczytaniem ze zrozumieniem, inni tego problemu nie maja i poprostu pisza z czytaniem... :stuck_out_tongue:

Osoba pelnoletnia tylko, choc moge sie mylic... 3 miechy ? rozumiem jak rok czy cos ale taki okres czasu to nie warto sobie glowy zawracac...

(Tomulus2) #11

ja moge sie mylić, bo tylko mi sie tak wydaje, pewności nie mam

(Zonkishi16) #12

Dobrze nie robmy z forum czatu, przepraszam cie i przyznaje racje spieszy mi sie wiec nie zabardzo zastanawiam sie co pisze....

(Draco27) #13

tak ale wiesz twoj ojciec z 60% znizki bedzie mial -25% za ciebie jako mlody kierowca ponizej 3 lat prawko albo ponizej 25 roku zycia -10% za to ze go tobie bedzie udostepnial wiec zostaje 25% znizki mu a poza tym jak bedzie placil ubezpieczenie w 2 ratach to jeszcze -5% znizki. Dlatego ja czekam na moim 1,7 wyszlo w najmniej optymistycznej wersji 500 zl roznicy wiec troche duzo a sam ojciec mial 500 za caly rok a ze mna 1067 :confused: lepiej jakis skuterek na siebie wziasc male oplaty a lata leca