"Niepełnosprawny" zasilacz XFX Pro 550W?

(arak) #1

Witam serdecznie.

Mam oto taki problem.Komputer był składany jakieś 3 lata temu i do obecnego czasu nie było w nim nic zmieniane i działał ok.

Jedynie dołożona została jedna kość pamięci 1GB.

Jego podzespoły wyglądają następująco:

Płyta główna - Gigabyte Ga-P35-DS3

Procesor - Intel Core 2 Duo E7600 3,06 GHz

Pamięć - 3 GB

Dysk - Seagate 250 GB (sata)

Grafika - GeForce 210 (1GB)

Napęd - Lg Gsa H55L (molex)

System - Windows xp

Niestety napęd odmówił posłuszeństwa i nowym zakupem jest Pioneer DVR-219L(sata).Po podłączeniu go pod sata i naciśnięciu przycisku zapala się jedynie kontrolka bez wysunięcia tacki.Podłączyłem pod inny kabel i sytuacja się powtórzyła.Chcociaż stara nagrywarka już nie wypalała prawidłowo to postanowiłem ją podłaczyć tylko dla sprawdzenia czy tacka się wysuwa.I okazało się że nie ma żadnego problemu z wysunięciem.Podłączyłem pod inne molex-y i także wysunęły stary napęd.

Ostatnią moją próbą było podłączenie nowej nagrywarki pod kabel,na którym jest twardy dysk twardy.I tu można mówić o małym "sukcesie" gdyż tacka wysuwa się prawidłowo. Niestety na pozostałym okablowaniu sata zasilacza XFX Pro 550W napęd nie chce ożyć.Oczywiście komputer się normalnie uruchamia i ładowany jest system.

Czy możemy w tym przypadku mówić o jakimkolwiek uszkodzeniu zasilacza.W czym może tkwić problem?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

(Enzo1) #2

Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie czy na wtyczkach zasilających jest odpowiednie napięcie.

(JNJN) #3

Jak gwarancja wysyłaj.

Jak po, trzeba na płytce zasilacza rozpuścić cynę i polutować kable zasilania ponownie, jakiś zimny lut na napięciu 5 lub 12 V.

(arak) #4

Przed chwilką podłączyłem dysk twardy pod inny kabel sata,a nagrywarkę pozostawiłem na tamtym “sprawnym” co był podłączony wraz z dyskiem. No i po starcie komputera wyświetla się komunikat o błędzie związanym z dyskiem i system się nie ładuje.
Czy możliwe jest,że poza tym jedynym kablem pozostałe nie otrzymują odpowiedniej mocy?

(JNJN) #5

Wszystko masz napisane.

(Ja$) #6

Cześć Kolego, może utlenione są kontakty wtyków (pokrycie srebrem). Ja w takich przypadkach na styk daję małą kropelkę preparatu “Kontakt” lub jeśli mi go zabraknie “WD 40”. Szczególnie jest to ważne we wtykach zasilających HDD, gdzie mikro-przerwy w dostarczaniu napięcia powodują opadanie głowic które w następstwie uszkadzają powierzchnię talerzy dysków.