"Niepełnosprawny" zasilacz XFX Pro 550W?

Witam serdecznie.

Mam oto taki problem.Komputer był składany jakieś 3 lata temu i do obecnego czasu nie było w nim nic zmieniane i działał ok.

Jedynie dołożona została jedna kość pamięci 1GB.

Jego podzespoły wyglądają następująco:

Płyta główna - Gigabyte Ga-P35-DS3

Procesor - Intel Core 2 Duo E7600 3,06 GHz

Pamięć - 3 GB

Dysk - Seagate 250 GB (sata)

Grafika - GeForce 210 (1GB)

Napęd - Lg Gsa H55L (molex)

System - Windows xp

 

Niestety napęd odmówił posłuszeństwa i nowym zakupem jest Pioneer DVR-219L(sata).Po podłączeniu go pod sata i naciśnięciu przycisku zapala się jedynie kontrolka bez wysunięcia tacki.Podłączyłem pod inny kabel i sytuacja się powtórzyła.Chcociaż stara nagrywarka już nie wypalała prawidłowo to postanowiłem ją podłaczyć tylko dla sprawdzenia czy tacka się wysuwa.I okazało się że nie ma żadnego problemu z wysunięciem.Podłączyłem pod inne molex-y i także wysunęły stary napęd.

Ostatnią moją próbą było podłączenie nowej nagrywarki pod kabel,na którym jest twardy dysk twardy.I tu można mówić o małym “sukcesie” gdyż tacka wysuwa się prawidłowo. Niestety na pozostałym okablowaniu sata zasilacza XFX Pro 550W napęd nie chce ożyć.Oczywiście komputer się normalnie uruchamia i ładowany jest system.

Czy możemy w tym przypadku mówić o jakimkolwiek uszkodzeniu zasilacza.W czym może tkwić problem?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie czy na wtyczkach zasilających jest odpowiednie napięcie.

Jak gwarancja wysyłaj.

 

Jak po, trzeba na płytce zasilacza rozpuścić cynę i polutować kable zasilania ponownie, jakiś zimny lut na napięciu 5 lub 12 V.

Przed chwilką podłączyłem dysk twardy pod inny kabel sata,a nagrywarkę pozostawiłem na tamtym “sprawnym” co był podłączony wraz z dyskiem. No i po starcie komputera wyświetla się komunikat o błędzie związanym z dyskiem i system się nie ładuje.
Czy możliwe jest,że poza tym jedynym kablem pozostałe nie otrzymują odpowiedniej mocy?

Wszystko masz napisane.

Cześć Kolego, może utlenione są kontakty wtyków (pokrycie srebrem). Ja w takich przypadkach na styk daję małą kropelkę preparatu “Kontakt” lub jeśli mi go zabraknie “WD 40”. Szczególnie jest to ważne we wtykach zasilających HDD, gdzie mikro-przerwy w dostarczaniu napięcia powodują opadanie głowic które w następstwie uszkadzają powierzchnię talerzy dysków.