Niepewny komputer, brak sygnału na monitorze

Cześć, zwracam się do Was z prośbą o rozwiązanie problemu z pewnym komputerem. Dostałem go z biura od znajomego, gdyż nagle przestał działać.

Tamtejszy informatyk stwierdził że komputer jest spalony,jednakże znajomy dał go mi do sprawdzenia jeszcze raz.

Dostałem go całego zakurzonego (prawdopodobieństwo spalenia zwiększa się) i z odczepionym radiatorem (boxowym intelowskim) od procesora.

Specyfikacja

Zasilacz 400 W Take Me! (czarna lista) - sprawny, spełnia wszelakie normy ATX 2.0, zarówno pod jak i bez obciążenia.

Procesor Core 2 Duo jakiś tam - niestety nie zapamiętałem konkretnie modelu, socket 775

Płyta Micro ATX - MSI 7505 (link)

zintegrowana karta graficzna

3 GB RAM - 2 GB GoodRAM 800 MHz, 1 GB SAMSUNG 667 MHz

Dysk twardy 80 GB

Napęd optyczny DVD

Przed wszelakim uruchomieniem, odkurzyłem go, a także wymieniłem pastę termoprzewodzącą na procesorze.

Zauważyłem także bardzo lekko podpuchnięte kondensatory w pobliżu procesora. Jednakże podejrzewam że nie mają wpływu na nic.

Po wszystkim, uruchomiłem, wszystko się w porządku uruchomiło. Wentylator na procesorze, napędy, dysk twardy, a także zasilacz - wszystko ruszyło bez problemu. Jednakże nie ma sygnału na monitorze (czarny ekran, i tryb oszczędny).

Wykonałem następujące czynności:

  1. Zamiana baterii podtrzymującej BIOS - brak rezultatu

  2. Wyeliminowanie możliwości uszkodzenia pamięci RAM (zamiana, włożenie z innego komputera kości pamięci) - brak rezultatu

  3. Pozostawienie “czystej płyty głównej” bez podłączonego żadnego sprzętu dodatkowego - brak rezultatu

Czy ktoś może mi coś poradzić, bo szczerze nic mi nie przychodzi do głowy :slight_smile:

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

GBM

PS. Nie ma głośnika w obudowie, więc nie jestem w stanie rozpoznać ewentualnych sygnałów alarmowych. - co bardzo mnie ogranicza.

Spróbuj zainstalować kartę VGA na PCI i koniecznie sprawdź napięcia kartą diagnostyczną lub woltomierzem, chociaż karta diagnostyczna bardziej w tym i owym pomoże.

Rozumiem. Jednakże w tej chwili nie posiadam karty diagnostycznej - widzę że na allegro są, więc czas najwyższy sprawić sobie takową :slight_smile:

Póki co temat zawieszam, ponieważ “stoję” z robotą.

Zaś osobna karta graficzna nic nie wykazała. Dalej brak sygnału na monitorze.

Krypton, dzięki za poradę :slight_smile: