Niepokojąca temperatura cpu (amd)

(Bzyk116) #1

Witam. Od ostatniego czasu niepokoi mnie temperatura mojego CPU.

Sprawdzałem w 2 programach Speccy pokazuje czasem 26 czasem 36 stopni, 

a Speed|Fan pokazuje mi 36  a czasem 50 stopni..

Sprawdzałem też w BIOS'ie i tam pokazuje 51 stopni 

Czy te programy się mylą czy to może BIOS? (wszystkie temperatury są w spoczynku, jak gram to dochodzi do 60-70stopni)

Próbowałem tez zwiększyć obroty wentylatora na radiatorze ale no nie da się, na szaro pisze i nie da sie klikać jakby było wyłączone.

Chciałbym po prostu się dowiedzieć jaka jest odpowiednia temperatura dla tego typu procesora i co powinienem najwyżej zmienić

dodam tez że wymieniane było chłodzenie z zwykłego BOX'owego na SilnetiumPC Spartan PRO HE924. Komputer ma jakieś półroku i do tej pory nic sie z nim nie działo..

specjalizacje komputera:

CPU AMD FX-8320

Płyta Głowna Gigabyte GA-78LMT-USB 3.0

Grafika NVIDIA GeForce GTX 650TI

RAM 8GB DDR3

Dysk seagate 1,5TB 

(jakubgross) #2

Sprawdź temperaturę w BIOS-ie. Myślę, że masz uszkodzony czujnik temperatury.

(adamok) #3

HE924 to wg mnie trochę za mało jak na FX 8320, min. Fortis. 

Choć przez te pół roku radziłbym rozebrać ci komputer i wyczyścić chłodzenie.

(Dimatheus) #4

DEYFID , korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku, usuwając krzyk. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Bzyk116) #5

no ale wlasnie chłodzenie było zmieniane w Grudniu a komputer czyszczę co miesiąc praktycznie…

Myślałem o zmianie też na lepsze chłodzenie bo to co teraz mam raczej nie jest wydajne.

(JNJN) #6

A co mówi palec na coolerze na luzie, ciepły, gorący, parzy?

Termometr elektroniczny i dokonaj pomiaru temperatury na coolerze CPU.

(adamok) #7

Od siebie polecam program HWMonitor, ja na swoim FX nie mam problemów z odczytem dokładnej temperatury.

Może masz właśnie poprzestawiane ustawienia w SpeedFanie ( jeśli go używasz do zmiany prędkości wentylatora w zależności od temp. CPU ).

Chociaż podczas gier się nie dziwie zbytnio, procesor grzeje się mocno, karta tak samo, i w budzie może zrobić się mały piekarnik.

Oczywiście wcześniej nie bawiłeś się w podkręcanie ani inne tego typu sprawy w Biosie? Jeśli tak to przywróć domyślne ustawienia, napięcie procesora radziłbym samemu ustawić ( zazwyczaj jest na AUTO i płyta może dobrać za wysokie napięcie, które będzie generować większą temp.)

Scenariuszy można powiedzieć że jest dużo, tylko który jest prawdziwy ^^