Niepokojące blue screeny w trakcie pracy systemu

(takiktoś) #1

Witam, mam następujący problem. Mianowicie od ostatniego czasu zdarzyło się parę BSOD w trakcie pracy systemu. Głównie w momentach, gdy np. wyłączałem przeglądarkę nagle dało niebieski ekran. Dziwna sytuacja. Proszę o jakąś pomoc.

(Rej93pl) #2

Sprawdź Programem BlueScreenVien

Co powoduje problem

Zrób zdjęcie BlueScreena

(Temida Pierwszy) #3

Witaj.

Kod błędu z Twojego BSOD to 0x000000f4.

Komputer stacjonarny, czy przenośny?

Wykonaj test pamięci za pomocą MEMTEST http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html

Zaktualizuj sterowniki.

(Rej93pl) #4

Twój kod błedu: 0x000000f4

Błąd dysku twardego.

Tu co mówi Microsoft:

Ten problem występuje na komputerach, na których system operacyjny Windows XP lub nowszy został zainstalowany na dysku twardym skonfigurowanym jako dysk podrzędny i do tego samego kanału kontrolera IDE (podstawowego lub pomocniczego) nie jest podłączone żadne inne urządzenie.

(Temida Pierwszy) #5

To tylko jedna z przyczyn.

Problem zdarza się także w komputerach przenośnych, gdzie raczej ciężko będzie odtworzyć powyższy problem…

Kolejną przyczyną mogą być uszkodzone sterowniki chipsetu.

(takiktoś) #6

Jest to komputer stacjonarny, system instalowałem nie ja, więc możliwe jest to co pisze Microsoft. Postaram się zaktualizować sterowniki i powiem, czy są jakieś efekty. :slight_smile:

(Temida Pierwszy) #7

W przypadku komputera stacjonarnego, oprócz aktualizacji sterowników, warto sprawdzić sposób podłączenia dysku/ów twardego/ych.