Niepokojące blue screeny w trakcie pracy systemu

Witam, mam następujący problem. Mianowicie od ostatniego czasu zdarzyło się parę BSOD w trakcie pracy systemu. Głównie w momentach, gdy np. wyłączałem przeglądarkę nagle dało niebieski ekran. Dziwna sytuacja. Proszę o jakąś pomoc.

Sprawdź Programem BlueScreenVien

 

Co powoduje problem

 

Zrób zdjęcie BlueScreena

Witaj.

 

Kod błędu z Twojego BSOD to 0x000000f4.

 

Komputer stacjonarny, czy przenośny?

Wykonaj test pamięci za pomocą MEMTEST http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html

 

Zaktualizuj sterowniki.

Twój kod błedu: 0x000000f4

 

Błąd dysku twardego.

 

Tu co mówi Microsoft:

 

Ten problem występuje na komputerach, na których system operacyjny Windows XP lub nowszy został zainstalowany na dysku twardym skonfigurowanym jako dysk podrzędny i do tego samego kanału kontrolera IDE (podstawowego lub pomocniczego) nie jest podłączone żadne inne urządzenie.

To tylko jedna z przyczyn.

Problem zdarza się także w komputerach przenośnych, gdzie raczej ciężko będzie odtworzyć powyższy problem…

 

Kolejną przyczyną mogą być uszkodzone sterowniki chipsetu.

Jest to komputer stacjonarny, system instalowałem nie ja, więc możliwe jest to co pisze Microsoft. Postaram się zaktualizować sterowniki i powiem, czy są jakieś efekty. :slight_smile:

W przypadku komputera stacjonarnego, oprócz aktualizacji sterowników, warto sprawdzić sposób podłączenia dysku/ów twardego/ych.