Niepokojący komunikat od Microsoftu i aktualizacja do Windows 10

 Mam taki problem…Zarezerwowałem  sobie windows 10 już ponad 2 miesiące temu i nic…brak aktalizacji.

Drugi problem polega na tym że dostałem komunikat…Co mam robić?560f801f3eb1b_Beztytuu.thumb.png.eda820f

Potwierdzasz przyciskiem “OK, powiadom mnie…” i tyle. Aktualizacja powinna pobrać się w najbliższym czasie. W Windows Update powinieneś mieć dostępna opcję pobrania Windowsa 10. 

Wiem że potwierdzam “Ok, powiadom mnie” tylko chodzi o te automatyczne logowanie może to jest problem że nie mam jeszcze aktualizacji. Windows 10 weszło 29 lipca ja zarezerwowałem dużo wcześniej czekam tyle czasu i nic. Czytając komentarze na forum to ludzie już od dłuższego czasu używają już nowego windowsa. Co robić?

 

skorzystaj z MediaCreationTool http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Media-Creation-Tool,Program,Windows,65126.html

Tak czy to jest bezpieczne?

Tak, Media Creation tool jest bezpieczny, ponieważ to jest oficjalny program do pobierania i instalowania systemu Windows 10 stworzony przez Microsoft. Dlatego też da się pobrać program bezpośrednio od Microsoftu https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Co do automatycznego logowania: U rodziców zainstalowałem Windows 10 i ustawiłem automatyczne logowanie i działa prawidłowo. Jeżeli u Ciebie nie będzie działać po aktualizacji to wystarczy że ustawisz je jeszcze raz, i powinno wszystko działać.

Spróbuj zainstalować aktualizacje w Windows Update, mi to pomogło

Ogólnie tak, to jest jeden ze sposobów aktualizacji do Windows 10 proponowanych przez Microsoft.

Jest jednak ważniejsza sprawa - czy nie chcesz czasami instalować systemu na laptopie Sony?

 

 

Kupiłem laptopa (toshiba) razem z windows 8.1 i nie wiem czy i jak zainstalować ten windows 10. Czy jeżeli zainstaluję win10 to jak coś pójdzie nie tak będę mógł wrócić do 8.1

To zależy jak zainstalujesz. Jeśli wykonasz aktualizację zainstalowanego Windowsa 8 do Windowsa 10 to przez 1 miesiąc od momentu instalacji będziesz miał opcję pozwalającą na powrót do poprzedniego systemu, ponieważ pliki starszego systemu zostaną podczas aktualizacji skopiowane do katalogu Windows.old na dysku C: a katalog ten utworzy się podczas aktualizacji systemu Windows 8 do Windows 10. Po upływie miesiącza, katalog Windows.old i jego zawartość zostanie usunięty aby zwolnić zajmowane miejsce na dysku, i opcja powrotu do poprzedniego systemu zniknie. Wtedy konieczne będzie użycie partycji Recovery jeśli laptop ją posiada. Jeśli zamiast aktualizacji wykonasz czystą instalację to powrót do Windows 8 będzie możliwy tylko przez partycję Recovery.

 

Windowsa 10 możesz zainstalować poprzez pobranie i uruchomienie wyżej wspomnianego programu Media Creation Tool. Tam wybierasz opcję aktualizacji systemu. Dalej ten program poprowadzi Cię przez cały proces, twoją rolą jest klikanie dalej, i wybieranie odpowiednich opcji. Zanim program przystąpi do aktualizacji, sprawdzi twój komputer pod kątem potencjalnych problemów jakie mogą się pojawić, i poinformuje Cię o nich. Program bajecznie prosty, i bezpieczny bo stworzony przez sam Microsoft.

Ok. Na razie nie mam więcej pytań ale podczas instalacji na pewno będę miał kilka. Więc na razie Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i mam nadzieję że dam sobie radę.