Niepoprawna instalacja Windows 7 64 bit - obok starego 32 bit, a nie zamiast

Witam. Wszystko robiłem tak, jak trzeba, do momentu umiejscowienia instalowanego systemu na dysku. Automatycznie wybrałem dysk o największej dostępnej pojemności, a nie tak jak powinienem, dysk, na którym był poprzedni Windows, przez co przy starcie komputera mam do wyboru dwa systemy. Na ten stary nie wchodziłem, więc nie wiem, jak on stoi. Windows 7 64-bit zainstalowałem bez problemu i działa, ale najwidoczniej na kompie jest jeszcze dostępny windows 32-bit. 

Backup masz? Na dysku nie ma nic ważnego? Najłatwiej Ci będzie:

  • rozpocząć instalację jeszcze raz,

  • wyrzucić wszystkie partycje (w instalatorze opcje zaawansowane - usuń wszystkie partycje i utwórz jeszce raz)

  • zainstaluj system.

Jak chcesz tylko zmienić to, żeby nie było wyboru systemu operacyjnego: słowo kluczowe bcedit

http://tinyurl.com/qbguwet

alabama1 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

bachus,

przed instalacją zrobiłem sobie kopię zapasową, ale szczerze Ci powiem, że bardzo bym nie chciał ponownej instalacji systemu. Po zakończeniu instalacji miałem ponad 200 aktualizacji o prawie 1 GB rozmiaru. Mam wolny internet, więc długo pobiera, do tego są problemy z instalacją większej ilości aktualizacji (musiałem częściami po 20 aktualizacji, czyli 10 ponownych uruchomień, itd), więc jeśli istniałaby jakaś inna możliwość, to byłbym szczęśliwy.

Nie wpływa, usunięcie wpisu z menu wyboru to edycja na 30 sekund.

Znaczy się, że 30 sekund trwa usunięcie wpisu z menu wyboru? Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś - pytałem się o to, czy komputer z dwoma systemami będzie działał wolniej od tego, co ma jeden.

Nie, chociaż jest to dosyć głupie rozwiązanie. Najprawdopodobniej stary system masz na partycji C i jednak wart go usunąć i ponowić instalację. Czas wyświetlania menu wyboru systemu skracasz co prawda do zera, ale jednak ten system tam jest i najzwyczajniej w świecie zajmuje tylko miejsce. Nie wpływa to na wydajność drugiego systemu, ale od samego początku wprowadza nieporządek z systemami.

 

Poświęć jednak trochę (dużo) czasu, a przynajmniej utrwali ci się partycjonowanie dysku przed instalacją.

Dobrze, spróbuję to zrobić.