Niepoprawne połączenia Wi-Fi w Xiaomi Redmi Note 7

Witam forumowiczu.
W moim Xiaomi Redmi Note 7 mam problemy z poprawnym połączeniem Wi-Fi, a chodzi o nagłą utratę połączenia z siecią. A dokładniej wygląda to mniej więcej w ten sposób - korzystam z różnych aplikacji, czy przeglądam internet i nagle (zazwyczaj w regularnych 15 sekundowych odstępach) połączenie się urywa - Wi-Fi dalej jest połączone, lecz smartfon zachowuje się tak jakby Wi-Fi nie dostarczało połączenia z internetem. Pomaga ponowne uruchomienie Wi-Fi, no ale - weź rób to samo co 15 sekund.

Zmiana ustawień IP z DHCP na statyczne nie pomaga i nie ma żadnej różnicy w działaniu, zmiana DNS na Google również.

Ja tak czasem miewam na innym modelu Xiaomi - ponowne uruchomienie telefonu rozwiązuje sytuację na kolejne kilka tygodni.
Nie zaszkodzi również sprawdzić zajętość kanałów WiFi i zmienić go na routerze.

Mogę swobodnie surfować po panelu sterowania w routerze, czyli smartfon nie traci połączenia z routerem. Jednakże zastanawia mnie co może ograniczać dostęp do internetu na moim smartfonie. Mam Funbox od Orange - może ktoś również ma/miał i mógłby mnie nakierować na odpowiednią opcję.

Kanał WiFi zajmują 5 urządzeń (wraz z moim smartfonem), kiedy uruchomiłem PC stał się on 6-tym urządzeniem i na nim wszystko działało w porządku.