Niepoprawne rozpoznawanie pisma ręcznego (OCR)

Niepoprawne rozpoznawanie pisma ręcznego (OCR),

 

Korzystałem z popularnego ABBYY FineReader , wyprobowąłem różne pisma kobiece ale za każdym pojawiają się błędy, że nawet edycja zajęła by więcej czasu niż przepisanie 1 strony.

Próbowąłem też inne programy ale także brak zadowalających wyników.

Przepisanie zajęło by mi wieczność a mowa o 47000 listów (rózne pisma kobiece). Zna ktoś lepszy sposób aby ręczne pismo zamienic na komputerowy tekst?

Mam poważne wątpliwości czy istnieje program który w zadowalający sposób rozpoznawałby pismo ręcznie. ABBYY FineReader jest raczej najlepszy w tym temacie ale pisma ręcznego to dobrze nie rozpozna. Co innego reklamy programów OCR które jak najbardziej mówią i o rozpoznawaniu pisma ręcznego. 

A może problem tkwi w tym, że pisze “zaskanować zdjęcie” (skanerem?) ja robiłem zdjęcia aparatem cyfrowym.

 

To musi być ICR zamiast OCR !

"ICR (Intelligent Character Recognition)"

No wiesz twoja uwaga jest dość istotna bo aby rozpoznawanie było optymalne to skanujemy kartkę w rozdzielczości 300dpi a gdy jest małe pismo to nawet 600dpi. Ale dla pisma ręcznego i ten zabieg nie będzie wystarczający aby być zadowolonym z wyników.

Wiesz wpadłem na interesujący pomysł a czy w dzisiejszym swieci możliwe jest przeniesienie identycznego tekstu, jak jak by obraz ZNAKÓW był zamieniony na tekst (nie muszą być rozpoznane słowa, tylko ZNAKÓW liter przeniesiona w formie cyfrowej)