Niepoprawnie działające USB- win xp

Witam,

Mam dość dziwny problem z USB, a mianowicie: mam 3 wejścia USB - jedno działa poprawnie, wszystkie urządzenia działają itp., zaś dwa pozostałe nie chcą instalować urządzeń. 

Dziwne w tym jest to, że jak podłączę jakieś urządzenie np. myszka - świeci się w  niej laser; telefon lub router - zaczyna się ładować; ale żadne z tych urządzeń nie działa jakby wgl ich tam nie było (oczywiście po podłączeniu do tego sprawnego wszystko jest ok). Dodam, że po podłączeniu jakiegoś urządzenia do tych 2 niesprawnych USB nic się nie dzieje, w menedżerze urządzeń nie ma żadnych znaków zapytania, patrzyłem też w widoku ukryte urządzenia i tam ich też nie ma.

Mój system to Win Xp.

 

A plastik w środku tych wejść nie jest czasem niebieskiego koloru? Jesli tak, to jest to USB 3.0 i wymaga dedykowanych sterowników.

Podaj sprzęt, na którym to występuje (model płyty głównej w przypadku stacjonarnego komputera, markę i model w przypadku laptopa/netbooka itp.).

Tak, w tych niesprawnych jest niebieskie a w działającym białe, ale wątpię, żeby było to USB 3.0 bo to bardzo stary laptop - Hyundai P571

Jeśli te gniazda są po prawej stronie laptopa, prawdopodobnie z płytą są łączone taśmą, więc może to tylko brak styku lub może gniazda uszkodzone.

Działające jest z boku, dwa niedziałające z tyłu laptopa jeden nad drugim

 

To możliwe, że też są łączone z płytą taśmą?

adrian1te , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie wiem możliwe. a jest jakiś sposób aby wgrać jakieś inne sterowniki i sprawdzić (gdybym wiedział jak dobrać za pomocą np. Everesta byłoby ok- próbowałem nim dobrać, ale nie ogarniam)

 

USB pracuje na sterach systemowych, ale raczej nie tu problem.

 

Trzeba rozebrać laptopa i to sprawdzić.

 

Ewentualnie uruchom sobie coś bootowalnego poza systemem i będziesz wiedział na 100 % czy system, czy sprzęt?