Niepoprawnie działający internet

Witam,
Przychodzę do Was z problemem internetu. Mianowicie zazwyczaj wszystko było w porządku. Wiadomo, od czasu do czasu ping był nieco większy, natomiast wszystko zmieniło się, gdy zmieniono miejsce nadajnika w mojej miejscowości. Na początku nie było wcale internetu. Oczywiście, gdy monterzy przyjechali naprawili to. Jednak Od tamtej pory mój ping w grach cały czas skacze, jest niestabilny. Raz mam 50, nagle 120. Zauważyłam też dziwną zależność, albo to jakiś przypadek, ale im dłużej gram, tym internet jest coraz gorszy. Tydzień temu kolejny raz przyjechał facet od internetu. Wszedł na dach niby zmienił kierunek anteny. Zerknął na komputer i stwierdził, że teraz jest wszystko w porządku, jednak problem wciąż się utrzymuje. Co to może być? W czym tkwi wina? Jestem kompletnie zielona w tych tematach, także prosiłabym o dogłębne tłumaczenie co miałabym zrobić.

Sliweczka a co to za internet od kogo i jaki? Może być przeciążony, zdalna nauka, komunikatory bo sama rozumiesz - zaczeła się apokalipsa w/g Św. Jana na ziemi.

Dostawcą internetu jest lokalna firma. Też zastanawiałam się nad przeciążeniem, jednak cała ta sytuacja zaczęła się 1/2 tygodnie przed ruszeniem zdalnych.