Niepotrzebne usługi. Które bezpiecznie jest wyłączyć?

Witam,

Ostatnio bawiłem się w wyłączanie usług. Skończyło się na tym, że panel sterowania przestał działać :). Musaiłem reinstallować system.

Mam wersję final ultimate orginał.

Proszę o listę usług, które są zupełnie niepotrzebne.

(mam 1gb pamięci w dual i zjada uwaga … całość!)

Już był taki temat :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=121853

no ale ja mam vistę pl… final ultimate :? …

a usługi są takie same przecież :confused:

Było już pare takich tematów…


Poczytaj to zobaczysz :slight_smile:

dobra wyłączyłem:

klient śledzenia łącz rozproszonych

pomoc ip

usługi terminalowe

pomoc tcp/ip netbios

windows update

usługa KtmRm dla usługi koordynatora łącz rozrposzonych

czas systemu windows

tylko te wyłączyłes?? jak wyłączyś coś jeszcze to napisz.

tylko te

i co przyśpieszyło ci coś kompa?

hmmm. Nie wiem :slight_smile: . Ale dlaczego mam tylko 7500pkt w 3dmarku na vista, zamist 15tys na xp?

dlatego że wszystkie podzespoły są bardziej obciążone przez system niż w xp.

czyli co…“nie bawić” się w Vistę? Xp lepsze?

Zabawa w viste na dzień dzisiejszy raczej sie nie opłaca, ponieważ brak stabilnych sterowników do niektórych urządzeń, jesli posiadaśz dodatkowo malo ramu to juz zepełnie nie polecam bedzie ci sie wiadomo mulic jak ■■■■■■■ i co najwazniejsze vista nie nadaje sie do gier zostaw sobie starego poczciwego XP :slight_smile: a viste sobie zaisntaluj za pół roku jak uznasz ze Xp ci nie wystarcza

Zresztą zobacz ile ramu,ci bierze i sam powiedz,czy oprócz systemu uruchomisz jakiś rozbudowany program,który nie będzie się ciął,1 GB przy Aero to Minimum

Co Ci zżera aż tyle pamięci?

Przy różnych konfiguracjach RAMu na uruchomionej VIŚCIE + GG, Skype, Sidebar, uruchomiona Poczta, IE7, antyvirus AVG zużycie pamięci oscylowało około 30-35% zasobów z 1024MB zabrała ~400MB z 2048MB ~700MB a teraz na 4096MB zabiera na sucho około 900MB.

Masz w kompie jakiegoś tasiemca :slight_smile: