Niepotrzebne usługi w Windows 10 Home

Witam!

Jakie usługi mogę bezpiecznie wyłączyć (services.msc) w celu optymalizacji i przyspieszenia pracy systemu.

Prosiłbym o wypisanie nazw tych usług i trybów, w jakich powinny być ustawione.

Szukałem trochę w Internecie, lecz ciężko znaleźć listę usług, które są dostępne w Win10.

Większość list zawiera usługi, albo o innych nazwach, albo takie, których u mnie nie ma - pewnie z innego systemu.

 

 

Pokaż log z autorunsa,wyłączymy zbędne programy i usługi działające w tle

Uruchom- Autoruns-jako administrator,po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

Ok, podaję linka do pliku z AutoRuns’a:

http://www87.wyslij-plik.pl/pokaz/829102—s5mk.html

 

 

Uruchom autoruns jako administrator
 Zakładka-Logon-odznacz : CCEnhancer , StatusAlerts  , ChomikBox , DAEMON Tools Lite , GoogleDriveSync , IDMan , OneDrive  , Spotify Web Helper , uTorrent , Microsoft Windows    Windows Mail , Odznacz wszystkie wpisy na żółto

Zakładka-Services- odznacz :ABBYY.Licensing.FineReader.Corporate.11.0 , AdobeARMservice  , AdobeFlashPlayerUpdateSvc ,  c2cautoupdatesvc  , c2cpnrsvc  , gupdate  , gupdatem  , WinDefend  ,WMPNetworkSvc

Zakładka-Scheduled taks-odznacz : odznacz wszystko oprócz wpisów z avastem

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search,optymalizowanie dysków-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć.Wyłączone programy uruchamiaj z poziomu ikon pulpitu

 

Ale ja używam synchronizacji plików z Google Drive, IDMan to jest menedżer pobierania,z  chomikboxa też korzystam.

Czy aby wyłączenie Spotify Web Helpera nie unieruchomi mi Spotify?:

Wydaje mi się również, że poprzez wyłączenie Windows Search nie będę mógł wyszukać żadnego pliku na dysku, chyba, że się mylę, to mnie poprawcie.

Ty ostatecznie decydujesz co wyłączyć,ja podaje swoje propozycje

Nie mogę zna;eźć opcji " Wyłączone programy uruchamiaj z poziomu ikon pulpitu". Gdzie ona jest?

Zaznaczyć możesz wyłączone wpisy, a nie opcję “Wyłączone programy uruchamiaj z poziomu ikon pulpitu”, która de facto nie istnieje - to tylko informacja dla ciebie.

Witam
Czy mogłbym również prosić o informacje co mogę bezpiecznie wyłączyć aby przyspieszyć komputer?

http://uploadfile.pl/pokaz/1036855---cfnz.html

Witam,
czy też można prosić o pomoc w wyrzuceniu nieptrzebnych procesów?
czy temat jest nadal aktualny?

Procesów to nie usuwaj żadnych! Jeśli już, to usługi. Dobrze jest w tym celu użyć: Securilla - Privacy Repairer, free privacy restoring software for Windows 10
Po pobraniu uruchom jako administrator, potwierdź umowę a następnie kliknij przycisk „Enable all recommended options”. Zgódź się na wykonanie punktu przywracania systemu. Po tym nastąpi wyłączenie 46 zbędnych usług. Warto jednak otworzyć na lewym pasku pozycję Windows Defender i pierwszą usługę z góry wyłączyć suwakiem na Off, ponieważ Defender będzie się burzył.

No zrobiłem jak radziłeś, ale dalej mam masę procesów. procesy systemu windows 81, procesy w tle 65…troszkę dużo mi się wydaje

Nie chodziło mi o to, aby usunąć wszystkie zbędne usługi (nie procesy!), lecz jedynie te, które na pewno nie są potrzebne, a ich usunięcie nie zaszkodzi systemowi. Byłbym nieodpowiedzialny radząc Ci radykalniej.
Ilości procesów, które podajesz są normą w Win10.