Niepotrzebny GRUB przy instalacji systemu

Witam!

Zainstalowałem sobie Linuxa KUbuntu na swoim laptopie i próbowałem ustawić botowanie przy pomocy EasyBCD 2.0.

Tam wszystko ustawiłem tak jak należy jednak przy starcie pojawia mi się ciągle GRUB i gdy wybiorę w nim Windows 7, ponownie pojawia mi się okno wyboru, tym razem to ustawione w EasyBCD 2.0

Muszę więc usunąć z botowania GRUBa - jak to zrobić?

Witam.

Zajrzyj tutaj:

http://debian.linux.pl/threads/18865-Do … C3%B3ceniu

Co do wywalenia gruba - wtedy system w ogóle nie wstanie, żaden.

No to co mam zrobić?

Bo nieco denerwuje mnie ten bajzel z GRUBie - Windows ma jedno pole, a Linux 4 … dlatego chciałem go zastąpić Windowsowym rozwiązaniem i pomyślałem, że gdy zainstaluję EasyBCD to GRUB zniknie. Jednakże tak się nie stało i mam jeszcze większy bajzel, niż miałem poprzednio.

A może prościej będzie uporządkować GRUBa? Jeżeli masz GRUBa w wersji 1, to wystarczy przerobić plik /boot/grub/menu.lst, a jeżeli wersja 2, to nie wiem jak, ale na pewno też się da.

Super tylko ja nic z tego nie wiem. Możesz nieco jaśniej?

Dobrze więc na początek podaj wynik polecenia (z konsoli):

grub --version

Jeśli jest to Grub2 postępuj zgodnie z instrukcją, do której podałem linka.

A pewnie, że się da. Wystarczy jedynie edytować plik /etc/default/grub i kolejno:

  • [*:1r7647l1] Żeby wywalić z listy Ubuntu w trybie Recovery, trzeba odkomentować (usunąć znak # ) linijkę:

    #GRUB_DISABLE_LINUX_RECOVERY=“true”

czyli ma to wyglądać tak:

GRUB_DISABLE_LINUX_RECOVERY="true"

[*:1r7647l1] Żeby pozbyć się memtest , odbierz prawo do wykonywania plikowi /etc/grub.d/20_memtest86+ :

sudo chmod -x /etc/grub.d/20_memtest86+

Na koniec wykonaj aktualizację listy:

sudo update-grub

I będziesz miał porządek. Jedynie po aktualizacjach jądra, będziesz deinstalować stare wersje, bo one też będą uwzględniane na liście wyboru.

Pozdrawiam!