Niepotrzebny wybór konta uzytkownika przy starcie systemu

Witam. Od dwóch dni mam problem otóż przy starcie systemu Win XP SP3 zupełnie niepotrzebnie wyświetla mi sie do wyboru moje konta użytkownika (z moim imieniem i nazwiskiem), które jest w tym przypadku administratorem, i tylko te jedno konto sie wyświetla. A w panelu sterowania widzę konto pod nazwą "ASP.NET Machine A… ? (konto z ograniczeniami chronione hasłem) i na nim pisze że zmienia informacje o koncie tej osoby, takie jak typ konta, nazwa, hasło, obraz, lub pozwala na usunięcie tego konta. Pytanie skąd to konto sie wzięło ? nigdy wcześniej go nie widziałem.

I jak zrobić bym nie musiał już wybierać mojego konta administratora przy starcie systemu ?

ok :lol: już sam znalazłem że ma to związek z tym

http://forum.pcformat.pl/ASP-NET-Machine-A-co-to-jest-t

Pytanie czy można bezpiecznie usunąć konto ASP.NET Machine A… bez szkody dla programów takich jak AutoCad ?

ok zrobie jak mówisz bo chyba wiesz lepiej :-o

Next time use google ;p

hmm tak w ogóle to w Winlogon nie ma wpisu DefaultUserName i moje konto administratora nie ma hasła tylko nazwę :roll: :wink:

Dodane 02.10.2010 (So) 19:07

ok zrobiłem :slight_smile: jest już ok. Zostawiam rozwiązanie dla potomnych :wink:

Konto ASP.NET Machine A… powstało przez instalacje Microsoft framework 1.1. I żeby AutoCad działał dalej nie należy tego konta usuwać z kont użytkowników.

Należy zrobić tak

Start >>> Uruchom >>> control userpasswords2 >>ok

Odznaczyć pole Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Na pytanie kto ma się logować na automacie wprowadzasz swoje dane (jako administrator swoje imię i nazwisko i hasło w polu jeśli je masz)

Witam.

Problem mam podobnej natury dlatego zamieszczę go tutaj. Otóż zrobiłem dziwny manewr mianowicie: Miałem od zawsze jedno konto użytkownika z pełnym dostępem. Jednak przy próbie zainstalowania pewnej rzeczy występował błąd, który forumowicze proponowali rozwiązać poprzez utworzenie nowego konta użytkownika i na nim instalacji. Niestety po utworzeniu nowego konta, które ma główną nazwę nie wiem skąd ASPNET i będąc jeszcze na starym koncie zmieniłem ustawienia na nim nie wiem dlaczego na standardowe. Od tego momentu nie mam ani dojścia do nowego konta… po prostu jakby nie istniało, nie mam już pomysłu jak mogę się na nim zalogować, a z jedynego dostępnego z ograniczonym dostępem nie mogę nawet zrobić formatu. System operacyjny to win 7 ultimate 64. Akcja rozgrywa się na laptopie tak, że nawet nie mam dobrego dojścia do wykręcenia dysku i sformatowania go gdzie indziej. Dodam oczywiście, że nie mogę zainstalować, żadnego programu ponieważ nie mam dostępu. Jeśli zna ktoś rozwiązanie bądź ma jakiś pomysł jak to odkręcić to proszę o pomoc.

wypity , może stara sztuczka z xp pomoże

-jak jesteś zamogowany na konto to

start > wyloguj (nie wyłącz) jak pojawi sie wkran wyboru kont ctrl + alt +delete - dwukrotnie > pojawi sie czarny ekran i małe okno > wpisz nazwe urzytkownika i hasło (jeżeli było) > enter

  • nie wiem czy zadziałe ale w xp sie to sprawcza , tylko nazwa musi być wpisana poprawnie - duże/małe litery też maja znaczenie

No niestety i to rozwiązanie sprawdzałem lecz efekt jest podobny. 2x ctrl+alt+del nie wywołuje żadnej reakcji. Akcje w CMD typu net user admin… itd, w narzędziach administracyjnych, odpalanie w trybie awaryjnym czy botowanie z CD przynoszą dokładnie taki sam rezultat. Naprawdę próbowałem wielu sposobów, ale niestety poddaje się. Konta jakie posiadam są załączone na screenie. Konto na którym siedziałem od zawsze i które chce przywrócić do praw admina to konto staszek. Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

  • Świetnie , teraz ppm na staszek > właściwości > członek grupy > dodaj “na piechote” dopisz Administratorzy > zastosuj

oraz ppm na staszek > właściwości > ogulne > konto jest wyłączone - jeżeli tak to odznacz i zastosuj

  • warunek , musisz to robić z konta z uprawnieniami admina

Otóż to! Pytanie jak wejść na konto z takimi uprawnieniami :slight_smile: O to właśnie cały temat się rozchodzi.