Niepowodzenie instalacji Windows XP na SATA w trybie AHCI

Problem jak w tytule. Przełączenie całkowicie na tryb IDE nie wchodzi w grę ponieważ dotychczas zainstalowane systemy pracują w trybie AHCI.

Próbowałem instalacji sterowników po zainstalowaniu Windows i wówczas włączałem tryb AHCI lecz wówczas następuje reset w chwilę po rozpoczęciu ładowania Windows.

Próbowałem również załadować sterowniki podczas instalacji lecz wówczas mam bluescreen 0x0000007b (0xf78d2524, 0xc0000034, 0x00000000, 0x00000000).

Próbowałem także załadować sterowniki w trakcie instalacji, a później przełączyć w tryb AHCI, niestety również reset.

Czy i jak komuś udało się zainstalować Windows XP na P5B (i965, ICH8, JMB363) przy przełączeniu pracy dysków SATA w tryb AHCI ?

Aby zainstalować WinXP w AHCI sterowniki musisz mu podać na dyskietce za pomocą F6. Nie można najpierw zainstalować jako IDE a potem mu zarzucić sterowniki AHCI bo dostaniesz właśnie błąd taki jak wyżej

Jeżeli nie masz w kompie dyskietki to musisz zintegrować sterowniki AHCI z płytą instalacyjną WinXP - temat jak to zrobić za pomocą nLite jest na forum TUTAJ

Nie zrozumieliśmy się chyba przez moje roztargnienie. Oczywiście próbowałem przy włączonym AHCI załadować sterownik podczas instalacji lecz wówczas mam bluscreen z kodem 0x0000007b (0xf78d2524, 0xc0000034, 0x00000000, 0x00000000). Przetreneowałem chyba wszystkie możliwe opcje.

P.S. Bez tych sterowników też mam bluscreen lecz reset następuje tak szybko, że nie jestem w stanie nic odczytać.

P.P.S. Sprawa już się wyjaśniła. http://support.asus.com/faq/faq.aspx?SLanguage=pl-pl

Należy teraz tylko czekać na SP3, który być może naprawi ten problem.