Niepowodzenie przy formatowaniu dysku

dzień dobry mam problem z dyskiem zewnętrznym E: gdyż mam na nim kilka gier i podczas grania dostałem laga zrestartowałem laptop i gdy chciałem znowu uruchomić grę wyskoczyło mi okienko i było napisane ,że muszę sformatować dysk i się formatował tydzień gdy osiągnęło 100% wyskoczył mi napis że system windows nie mógł dokończyć formatowania . co się stało? jak to naprawić?z góry dziękuję za odpowiedź.
edit czasami mi go nie wyświetla w dokumętach

Tydzień formatowania? Co to za dysk? Jak podłączony?
Zaczął bym od sprawdzenia dysku w HD Tune:


Bo wygląda na to, że umiera.

dysk to :SHIRU 1TB 2,5 CALA USB 3.0 (SHR1000HDD)
jak podłączony :do laptopa usb typu A

a w hd tunegdy wybieram ten dysk o wyskakuje mi okno z napisem read error! test aborted

To ten pacjent?

Gier nie instaluje się na dyskach przenośnych!
Zasada podstawowa odnośnie gier: Trzymaj się ścieżki którą proponuje instalator.

Usunąć wszystko z tego dysku i ponownie go sformatować…

Jeśli masz taki dysk jak pokazał @anon2166525, to widzę, że łatwo go można wyciągnąć z obudowy.
Podepnij go przez SATA i pokaż raport smart, bo może nie ma sensu się nawet tym bawić.

Też nie wolno być takim radykalnym. Nie instaluję dużo gier. Jednak większość tych z których instaluje proponuje mi ścieżkę zaczynającą się od dysku systemowego czyli C: i zawsze ją zmieniam na inny dysk. Nigdy nie pozwoliłbym zainstalować się żadnej grze na systemowym dysku bo przyzwyczaiłem się, że systemowy dysk w całości należy do systemu ewentualnie do aplikacji.

Cholera, dobrze że mi powiedziałeś. Bo nie wiedziałem…

Archiwum Steam trzymam na osobnym dysku. Jak chcę zagrać, to robię dowiązanie (ln -s) w katalogu, gdzie Steam szuka gier. W ten sposób mogę i zagrać i nie zaśmiecać głównego dysku dla Steam jakimiś gierkami, które chcę ograć w kilka chwil i potem znowu o nich zapomnieć :wink:

Utrudniasz sobie życie. W ustawieniach steam możesz dodać kilka jego bibliotek/lokalizacji :wink:

To dodaj niepusty katalog :wink:

Robimy OT, przejdźmy na czat :wink:

Update: Zasada podstawowa dla laików (…)

Ja bym tam wolał przejść się z @gom’em na Królewskie

w tym sens że po formacie wyskakuje mi okno że windows nie sformatował

W jaki sposób i czym (jaki program?) robisz te formatowanie?

normalnie wyskakuje mi okno żebym sformatował i sformatowałem ale się nie sformatowało

Aha - no to kiszka.

wiem miałem w planach kupić nowy ale miałem jeszcze nadzieje że da się go uratować

Ściśnij torbę i odpowiedz w miarę precyzyjnie na pytanie:

przez dokumenty klikam na dysk lokalny E: gdzie przed problemami był to po prostu E: wyskakuje mi okno z informacją że żeby go używać muszę sformatować a gdy tydzień się formatował wyskoczyła mi informacja że system windows nie mógł dokończyć formatowania

Wpisałem w miarę mojej inteligencji coś mądrego. Ale jak te info wysłać w eter? Co kliknąć?

Widocznie było to niemądre :wink: