Niepowodzenie przy instalacji sterownika (SAMSUNG Electronics CO.)

(Manaphy) #1

Jako, ze Windows Update wciąż ma jakieś problemy (wyskakuje powiadomienie by wybrać sposób instalacji aktualizacji) to postanowiłem wyszukać aktualizacje i je zainstalowac. Znalazło dwie:

SAMSUNG Electronics Co., Ltd. - Other hardware - SAMSUNG Mobile MTP Device

SAMSUNG Electronics Co., Ltd. - Modem - 5/15/2017 12:00:00 AM - 2.12.5.0

Pierwszą zainstalowało, ale przy tej drugiej wystapił “nieznany błąd”:

Stan instalacji: Niepowodzenie
Szczegóły błędu: Kod 800704C8

O co chodzi? Mam Windows 7 SP1

PS: Gdy szukam aktualizacji z podłączonym telefonem to ją znajduje, gdy go odłącze to nie.
Ale za to przed chwilą instalowało mi urządzenie przy podłączeniu telefonu (a był podłączony chwile wcześniej)

(krystian3w) #3

Spróbuj zainstalować ręcznie:

www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=samsung modem 2.12.5.0 windows 7

Polecenie: SFC /SCANNOW

1. Kliknij w przycisk menu. W polu wyszukiwania wpisz CMD
  2. Kliknij prawym przyciskiem na znalezionym CMD - wybierz uruchom jako administrator
  3. W oknie Wiersz Poleceń Windows wpisz komendę:
    [code]SFC /SCANNOW[/code]
  4. Czekaj aż zadanie się zakończy i przejdź do następnego.

Zmiana pliku CBS.log na CBS.txt

1. Kliknij w przycisk menu. W polu wyszukiwania wklej komendę:
    [code]cmd /c copy %windir%\logs\cbs\cbs.log "%userprofile%\Desktop\cbs.txt"[/code]
  2. Kliknij enter.
  3. Na pulpicie utworzy się tobie plik CBS.txt, załącz go na forum przyciskiem dodaj lub na wklej.org

(Manaphy) #4

Czy ta aktualizacja jest wazna? Dlaczego moge ja instalowac tylko gdy mam podlaczony telefon?

(krystian3w) #5

To aktualizacja jakbyś po USB chciał z telefonu robić modem do internetu i mieć pewnie maksymalną przepustowość i możliwości połączenia (np. wi-direct z pc?) - więc jak nie używasz do tego celu telefonu to nie jest ważna i ostatecznie błąd możesz zignorować.

instalowac tylko gdy mam podlaczony telefon?

pewnie to jest nakładka na instalator samsunga i może sprawdza czy jest kompatybilna z telefonem.

(Manaphy) #6

Dobrze, dziekuje :slight_smile: W takim razie to zignoruje, nie potrzzebuje telefonu jako modem.