Niepowodzenie przy resetowaniu ustawień komputera do stanu początkowego

Witam. Kilka dni temu próbowałem przywrócić poprzez opcję w systemie Windows 10 do stanu początkowego. Niestety kiedy już niby resetowało notebooka do stanu początkowego przy końcu instalacji wyskoczyło niepowodzenie przywracania. Ktoś może wie dlaczego tak się dzieje? Notebooka kupiłem z gotowym systemem Windows 10 lecz przypuszczam iż był tam Upgrade z Windows 7 do Windows 10.

1 polubienie

Upgrade systemu nie ma nic wspólnego. BO system, podczas instalacji, tworzy sobie partycję odzyskiwania. Więc przypuszczam, że takiej partycji nie masz, skoro przywracanie do ustawień fabrycznych się nie powiodło. Najlepszym wyjściem będzie całkowita reinstalacja systemu. Jeśli nie masz płytki instalacyjnej, to możesz pobrać system ze strony windowsa i wypalić na płytce lub stworzyć bootowalnego pendriva: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
I przy instalacji, gdy poprosi cię o wpisanie klucza produktu to wciśnij opcję że nie masz klucza bo system tak czy tak się zainstaluje, a klucz aktywuje się automatycznie z serwerów microsofra, bo system przypisany jest do określonego kompa.

Czyli nie będę musiał aktywować na nowo gdyż pobierze klucz ze starego windows’a?

Za pomocą produkey odczytaj klucz i ten klucz (to będzie generic) wpisz podczas instalacji na czysto. Ale jest też drugie wyjście. Zrobiłeś upgrade. Weź aktywacja, wpisz klucz z W7, aktywuj. Niech go zatwierdzi. Następnie pobierz Windows 10 15063 (RS2) i zainstaluj z kluczem z W7. Powinien się aktywować bez problemu.

Nie robiłem upgrade… Domyślam się że był upgrade. Kupiłem notebooka z Windows 10.

Mam teraz do was pytanie. Mianowicie jak zrobić format notebook’a Kiano SlimNote 14.1 jako iż nie posiada on napędu CD? Jak wgrać czystego, nowego Windowsa?

Bootowalny usb z Windows 10.

https://techformator.pl/bootowalny-pendrive-windows-10-poradnik/

W takim razie, jak usunąć stary system i wszystkie informacje z niego?

Ale on powinien mieć recovery - sprawdź w instrukcji, jak uruchomić.

Wszystko usuniesz instalatorem W10, opcje zaawansowane, usuwasz partycje (uważaj na recovery), założysz ponownie, format i start.

Pamiętaj system W10 1703 32 bitowy.

I lepiej uruchomić recovery, bo nie wiadomo czy są stery - sprawdź?

Edit:

I oryginalne jest zainstalowany W10 32.

Można mi to podać krok po kroku? Nie za bardzo się na tym znam… Jestem zielony w tym.

No to jak jesteś zielony, to nie dotykaj, ktoś kumaty lub serwis.

-Dobra, jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli włączam laptopa i temp. procesora i karty graficznej mają ok. 40-50 stopni, to wszystko ok? Ostatnio czasami nawet podczas przeglądania internetu mam 60 stopni, 70 stopni…

Chciałbym dodać że notebook po lewej stronie, dosyć mocno się nagrzewa. Może oddać go na gwarancję? Posiadam go od początku/końca lipca.

Zainstalujesz najnowszy program Core Temp, uruchomisz, popracujesz w internecie 30 minut i wkleisz tu screen z niego i temperatur CPU.

Czego oczekujesz po tak low endowym modelu? Tutaj wszystko jest co najwyżej na styk (lub niżej niż minimum) a laptop przy takich parametrach męczy się z jakimkolwiek zadaniem, który dla prawdziwego lapka nie stanowi problemu.

Potrzebuje go m.in. do przeglądania internetu, filmików na YT, prezentacji…

Temperatura OK.

W razie czego masz gwarancję i z niej skorzystaj.

Zaktualizuj system do wersji 1703 - jak nie masz. Na wersji 1703 zrezygnuj z antywirusa, niech pracuje na systemowym. Odinstaluj zbędne śmieci z systemu, wyłącz zbędne programy z autostartu. Plus program Ccleaner i wyczyść system. Przeglądarka Edge lub Chrome i jakoś z bidą, to będzie pracować? Metoda prób i błędów.

Lepiej go wymienić na inny model?

Masz kasę - decyduj.

Dobra, dzięki za pomoc.