Niepożądana aktywność sieci - bandicam.com

Witam,
To mój pierwszy temat, proszę o wyrozumiałość. Od pewnego czasu zwróciłem uwagę, że w moich procesach aktywności sieci znajdują się dziwne procesy z bandicam.com (dodaje załącznik). Występują nie zawsze tzn. przy włączeniu komputera na pulpicie wszystkie procesy są jak najbardziej ok. Dopiero przy włączeniu np. przeglądarki firefox lub gry jak hearthstone (załącznik) występują też w grze minecraft, ale w innych grach już nie. Tak samo w przeglądarce chrome nie występują. Zobaczyłem też dziwne procesy z relive (posiadam kartę radeon r9 280) być może to one monitorują pewne programy i łączą się z bandicam.com
Kamery nie posiadam, tak samo mikrofonu, może ktoś podgląda co robię na firefox lub w grach?
EDIT1: Zwróciłem uwagę, że po odłączeniu internetu wszystkie inne procesy się wyłączają a pozostaje tylko bandicam.com dziwne :confused:

Koparka kryptowalut?

Hmm nie za bardzo rozumiem nie kopałem, nie kopie i raczej nie będę kopał. Nigdy się tym nie interesowałem chyba, że ktoś mi podrzucił ten syf i korzysta z mojego kompa??? Właśnie nie wiem :frowning:

Ostatnio sporo o tym się pisze, że strony internetowe, dodatki do przeglądarek etc kopią bez Twojej wiedzy…

Ok, ale jak się tego pozbyć? :confused:

a jakieś strimowanie gier? lub nagrywanie, by później gdzieś wrzucić?

Nie strimuje, tak jak napisałem ten “proces” czy jak to nazwać odpala się przy konkretnych programach lub grach odpala się gdy korzystam z firefoxa ale chroma już nie. Gdy programy są wyłączone on zanika, wygląda to tak jakby zainfekował/był sprzężony z konkretnymi programami :confused:

i dlatego zobacz czy masz zainstalowany ten program, bandicam, lub jakiś podobny do nagrywania pulpitu/przechwytywania okna

Już dawno go odinstalowałem, co do innych programów to raczej też nie posiadam, ale czasem przy aktualizacji sterowników amd prosił o zainstalowanie jakiś programów raptr, relive czy coś takiego i właśnie w załączniku dałem te procesy być może to jest winowajca

Dzięki panowie, wpadłem jednak na rozwiązanie. Program widocznie był źle odinstalowany, przez co jakaś nakładka powodowała ten zgrzyt. Po ponownym zainstalowaniu (Na wszelki wypadek odpaliłem program bandicam, i w general settings w zakładce hooking>proccess list wpisałem programy, które mają być blokowane) i odinstalowaniu, wszystko zostało należycie usunięte, gdybym dalej miał jakiś problem będę pisał ale jak na razie jest wszystko ok. Ktoś może też ma lub będzie miał ten problem a więc wpis zostawiam.

Mam ten sam problem - programem Bandicam zrobiłem może 2-3 tutoriale na YT i w sumie był nieużywany, dopiero przez przypadek przejrzałem “Aktywność sieci” w Monitorze zasobów Menedżera zadań Windows (7HP) zauważyłem, że zarówno przeglądarki jak i nawet program do myszki SetPoint (Logitech) oraz nawet pakiet natywirusowy Avasta łączy się z bandicam.com

Odinstalowałem przy pomocy REVO uninstallera bandicam, wyzyściłem nim pozostałości, użyłem jeszcze Ccleanera i Glary Utilities i nadal w/w aplikacje łączą się z bandicam.com

Jak się pozbyć tego problemu?

Możesz spróbować przywracania systemu o kilka tygodni wstecz (sprzed czasu instalacji Bandicam) jak nie pomaga opcja zablokowania w ustawieniach programu aplikacji i dopiero deinstalacja.

A co do raportów to niestety na “Fixlist” naprawiający możesz czekać nawet do wtorku przez HotZlot.

Bandicam był zainstalowany ponad rok temu, a najstarszy punkt przywracania mam sprzed ok.2-3 miesięcy.

Niestety zauważyłem, że nawet proces explorer.exe łączy mi się z bandicam.com. Nie jest dobrze, w zasadzie chyba skończy się to stawianiem na nowo systemu. :confused:

1 polubienie