Niepożądane procesy i wirusy. Komputer strasznie spowalnia


(Dziarski Uzytkownik) #1

Witam, robiłem niedawno formata i mimo to komputer wolno chodzi i się zacina, chociaż nie mam włączonych wielu programów. Nie wiem, czy to jakiś wirus czy za dużo niepotrzebnych procesów. Przy okazji często łapię disconnecty, ale nie wiem czy to wina samego kompa, czy już internetu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Oto mój log: http://wklejto.pl/78118


#2

HijackThis od dawna się nie używa daje krótkie i nie szczegółowe logi po za tym infekcje nauczyły się ukrywać i ich nie wykryje.

Pokaż logi z narzędzi:

OTL

Ustawiasz go tak jak na tym obrazku.

Klikasz przycisk "Skanuj".

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt.

GMER

W GMER nic nie zmieniamy tylko wciskamy przycisk "Szukaj" (skan potrwa kilkadziesiąt minut) a po skanie przycisk "Kopiuj".

Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu "Uruchom jako Administrator".

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe to OK).

Zawartość logów wklejasz na http://wklej.org lub http://wklej.to a w poście dajesz link.


(77isabelle77) #3

przyczyną może być norton,sprawdź w pliku - windows tasks jakie masz zaplanowane zadnia ,podaj zrzut na http://wklej.to ,możesz usunąc wpisy z google i nortona,

widzę toolbar nortona - odinstaluj go, zainstaluj odkurzacz - http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,Program,Windows,12322.html

przeskanuj wszystkimi możliwymi modułami ok.15 skanowań ,zahacz przy instalacji by skanował wszystkie dyski oraz od razu zaznaczał pliki do usunięcia i je kasował.

zainstaluj i przeskanuj : http://www.immunet.com/main/index3.html


(Dziarski Uzytkownik) #4

Bartek700 , podaje te logi: http://wklej.org/id/395105/ , http://wklej.org/id/395107/ , http://wklej.org/id/395108/

-- Dodane 29.09.2010 (Śr) 17:36 --

mylastdream , przeskanowałem tym odkurzaczem i immunetem, ale jakoś nie widać, aby przyspieszył, a tego windows tasks nie znalazłem. Gdzie on jest?


(77isabelle77) #5

dysk systemowy,przeważnie C , rozwijasz windows i szukasz tasks i w tym tasks już wypatrzyłam u Ciebie WGA - czyli sprawdzenie legalności systemu windows przez microsoft, - usuń to

-- Dodane 29.09.2010 (Śr) 19:04 --

http://zapodaj.net/82be49a88fde.jpg.html - powątpiewam czy faktycznie dobrze posłużyłeś się odkurzaczem,pousuwaj wszystkie te wpisy w rejestrze - są to pozostałości po antywirusach

http://www.hdtune.com/ - przeskanuj wybierając zakładkę - error scan - szybkim skanem ,chyba masz bad sectory