Niepożądane strony


(Gosia995) #1

Dwa dni temu pobrałam niestety z tej strony Picasę 3. Od tamtej pory na prawie wszystkich stronach oprócz fb z lewej strony wyskakuje mi reklama Round World a następnie zostaję przekierowana na inne strony które zmieniają się bardzo szybko a stroną końcową, która się otwiera jest strona dosyć nieprzyzwoita mianowicie dla dorosłych. Proszę o jakąś poradę najlepiej co zrobić krok po kroku. Zaznaczę, że Picasę już odinstalowałam, przeskanowałam komputer w programie Avast, bo taki aktualnie mam no i stosując się do rad co robić w podobnych problemach skorzystałam z tego całego FRST, jednak bez rezultatu. Bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam


(Longhorn2009) #2

FRST nic sam nie usunie. Przeskanuj system adwcleaner http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html


(Acorus) #3

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.


(Gosia995) #4

Dziękuję, nie pojawia się już, a czy raport z tego skanowania można usunąć bez obaw, że znowu zacznie mi to wyskakiwać?:slight_smile:


(Drobok) #5

FRST nic nie usuwa, tworzy logi które powinno się wrzucić na forum. AdwCleaner wywalił część śmieci więc w/w logi powinieneś / aś podać.  Oczywiście możesz śmiało wszystko wyrzucić i nic się nie przywróci z tego powodu. Jednak aktywna infekcja może spowodować nawrót tego co było wcześniej.