Nieprawidłowa identyfikacja kontrolera MIDI USB Vestax VCI-100

Witam,

Hej,

A podłączasz kontroler do portu USB 2.0 czy 3.0?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdzałem wszystkie porty, również 3.0, zarówno z tyłu jak i na panelu przednim.

Hej,

  • A czy zaczęło się tak dziać od razu po pierwszym podłączeniu do komputera?
  • Sterowniki do chipsetu płyty głównej są zainstalowany?
  • Wszystkie poprawki z Windows Update zainstalowane?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Ad.1 Tak

 

Ad.2 Tak

 

Ad.3 Tak. 

         Po drugiej instalacji Windows 7 próbowałem też podłączyć kontroler przed zrobieniem aktualizacji, sądząc że może w nich tkwi problem, ale efekt ten sam - ‘Unkown device’.  

 

Na 99% kontroler gryzie się z chipsetem (B85) płyty głównej, albo jej sterownikami. 

W pierwszym przypadku chyba już nic nie pomoże, a w drugim może zaskoczy pod Windowsem 10. 

 

Pozdrawiam

Hej,

Ewentualnie rozszerzenie komputera o dodatkowy kontroler USB na port PCI bądź PCI-E. Można też spróbować podłączenia poprzez dodatkowy hub aktywny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Też myślałem o dodatkowej karcie z USB, ale jak konflikt jest między chipsetem a kontrolerem MIDI to wydaje mi się, że to niewie da, skoro owa dodatkowa karta z USB montowana będzie do tej samej płyty głównej : ) 

Nie mniej opcja jest warta sprawdzenia, bo tania i innej brak. 

 

EDIT: Zamówiłem kontroler USB 2.0 PCI z chipsetem NEC (ponoć mniej konfliktowy od popularnego VIA). Dam znać jaki rezultat.

 

Dzięki i pozdrawiam 

Hej,

Nie do końca - przy podłączeniu bezpośrednio do portu USB płyty głównej, połączenie między urządzeniem MIDI i chipsetem jest bezpośrednie. W przypadku zastosowania dodatkowego kontrolera połączenie bezpośrednim już nie jest, bo realizowane przy pomocy dodatkowego kontrolera USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Vestax DZIAŁA : )

Kupiłem dokładnie ten kontroler USB 2.0 na PCI:  http://www.komputronik.pl/product/20088/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Kontroler_USB_2_0_PCI_UP_205_NEC_Logilink.html  

I wszystko OK. 

Rozwiązanie proste i tanie, a w tematach o tego typu problemie z VCI-100, których jest mnóstwo na polskich i zagranicznych forach (często ‘fachowych’, DJ/homerecording), nigdzie go nie ma…

 

Dzięki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam