Nieprawidłowa wielkość folderu w Win 10 (64 TiB!)

Mam dziwny problem z folderem- pokazuje mi w systemie, że ma 64Tb a w rzeczywistości powinien mieć około 64Gb (zdjęcia zgrane z telefonu z zapełnionej pamięci). Zrzuciłem po prostu foty z tel na pulpit (dysk systemowy) i teraz nie mogę ich nigdzie przenieść, na każdym dysku pokazuje, że za mało miejsca. Ten systemowy też pokazuje, że pełny.

Nie wiecie co mogę z tym zrobić? Na każdym pojedynczym zdjęciu też pokazuje, że ma kilkanaście GB i nie otwiera się.

Próbowałem to spakować rarem, ale też wywala alert…

folder64tb

Zacznij od opcji “oczyszczania dysku”.

Możesz również wykonać test integralności plików. właściwości na dysku c zakładka narzędzia i sprawdź

1 polubienie

Jak nie uszkodziło się coś to jednostka alokacji w okolicach milionów…

Czyszczenie nic nie dało- odzyskałem 50mb z dysku. Test integralności przeszedł w kilka minut i też nic nie wykazał. Tzn widnieje teraz faktyczna ilość wolnego miejsca, ale folder dalej według systemu ma 64TB :frowning:

A odpal go (“sprawdzanie błędów w strukturze logicznej plików”) przy uruchamianiu systemu wpisując taką komendę do CMD jako administrator:

chkdsk C: /f /r /x

/x - wymusza wymontowanie partycji, a jak systemowa to przy starcie zrobi skan.

Chkdsk cannot run because the volume is in use by another
process.  Would you like to schedule this volume to be
checked the next time the system restarts? (Y/N)

Jak coś może zejść parę godzin przy skanowaniu i naprawianiu jak się da, więc nie zdziw się jak już tego komputera nagle dzisiaj już nie poużywasz.

Zrobiłem dokładnie tak jak mówiłeś, skan trwał z godzinę i dalej bez zmian… na partycji pokazuje już okej (wolne 11gb ze 120gb) ale plik dalej “ma” 64tb :neutral_face:

Przykładowe wielkości samych plików:
folder1

Oczywiście przy 11 GiB wolnych to tych plików raczej nie skompresujesz by wywalić z nich 99,8% śmiecia jakby były czytelne dla programów.

A przynajmniej FileOptimizer nie da rady, bo on robi kopię grafiki (plik .bak i stary wyląduje w koszu jak się by zmieścił (a tak duży do większości koszy Windows nie wejdzie)).


Co do odzyskania to raczej nie wyjdzie pomyślnie ani z dysku komputera, ani pamięci telefonu?

fileoptimizer usunął mi te pliki xD opróżnił folder totalnie, kosz pusty :sweat_smile:

A więc, czy nie o to właśnie chodziło?

Jakbym chciał pozbyć się folderu i jego zawartości to nie pisałbym tego posta, tylko użył shift+del :expressionless:
zależało mi aby folder naprawić i móc otworzyć/przenieść jego zawartość. No ale trudno, jak będę zgrywał ponownie z telefonu, to wymyślę inną opcję niż kopiuj/wklej i może przekopiuje się poprawnie

Już sam rozmiar plików wskazywał na to, że coś poszło nie tak podczas kopiowania/przenoszenia i pliki z dysku twardego będą nie do odzyskania. Pozostaje spróbować odtworzyć skasowane zdjęcia bezpośrednio z pamięci telefonu.

właśnie to zrobiłem diskdiggerem- straciłem na jakości, ale zawsze coś.

2 polubienia