Nieprawidłowe hasło

Gdy chciałem odpalić komputer PC i wpisać hasło. Hasło nie działało mi. Próbowałem wile razy wpisać hasło coraz to innymi sposobami np. z Caps Lock’iem

Przypomniałem sobie sposób zmiany hasła, poprzez BIOS. Wszedłem w zakładkę “Set User Password” wpisałem te hasło lecz gdy chiałem wpisać te hasło przy prośbie systemu o hasło. To hasło nie działało. Ponownie uruchomiłem program BIOS i stały się nie aktywne opcje : " Load Fail-Safe Defaults" " Load Optimized Defaults" “Set Supervisor Password”. Na innym serwisie wyczytałem że po wykonaniu czynności ustawienia hasła w opcji “Set User Password” trzeba wejść w zakładkę “Advanced BIOS Features” w tej zakładce była tylko aktywna opcja : "Hard Disk Boot Priority [Press Enter]. Proszę o pomoc.

Ustawiłeś sobie hasło na bios. Musisz je wpisać by uzyskać dostęp do wyłączonych opcji. Do usunięcia hasła z pc użyj ophcrack, bądź jakiegoś softu z hirens boot cd

A jakoś bardziej zrozumiale? Bo słuchaj wpisuje dobre hasło do biosa i nie mam tych funkcji

Rozbierz bude i wyjmij baterie na 10min (oczywiście przy wyłączonym komputerze). Wtedy wszystko będzie ok.

@EnlilCifer udało się bo jestem ciekawy. może zapomniałeć hasła jakie wpisałeć przy wgrywaniu nowego systemu a później zmieniłeć na inne. odpisz

Nie nic z tych rzeczy 3 dni wcześniej zmieniałem to hasło, nie mam sklerozy :d A co do tej baterii bios. To takie wielkie kółko?

tak bateria znajduje się na płycie głównej około 1,5 cm cienkie kółko =D>

Próbowałem z baterią, po wsadzeniu tej baterii i odpaleniu kompa tylko musiałem wpisać jeszcze raz godzinę i datę. Znalazłem jeden sposób z linuxem. Zobaczymy