Nieprawidłowe odwzorowanie czerni w grach

Nie wiem jak nazwać temat więc z góry przepraszam za jego nieprofesjonalną nazwę. Jakiś czas temu zmieniłem sprzęt. Zainstalowałem kilka gier i spotkała mnie niespodzianka, dokładniej mówiąc ciemne miejsca w grach mają dziwny odcień, czerń wpadająca w zieleń. Szukałem rozwiązania po internecie ale nic nie znalazłem. Wygląda to tak jakbym miał 16 bitową paletę kolorów w cieniu. Załączę zdjęcia, bo nie wiem czy dobrze to opisałem.

Mój sprzęt:

Intel Core i3 540 - 3,07

Ram - 4GB

Grafika - Radeon HD4850 GDDR5 1 GB

Monitor - LG Flatron E 2242

12269225453_583f5730ab_m.jpg
CoDWaW 2014-02-02 15-20-54-97 by jjablek, on Flickr

12269642326_2f7466816c_m.jpg
eurotrucks2 2014-02-01 16-15-22-51 by jjablek, on Flickr

Na zdjęciu pierwszym na dole doskonale widać błąd.

Temat poprawiłem.

co do problemu, stosowałeś:

?

Przeprowadziłem kalibracje według wskazówek ale niestety nie rozwiązało to problemu.

Może coś z podświetlaniem monitora?

Zrób mu reset ustawień do fabrycznych z poziomu jego menu.

I trzeba sprawdzić kompa na innym monitorze lub monitor na innym kompie, aby ustalić, czy to monitor, czy komp?

Nie jest to raczej wada monitora bo miałem go podłączonego do poprzedniej skrzynki i grałem w tego samego CoD’a bez takich dziwnych kolorów. Może to być błąd sterowników ?

No to przeinstaluj ster, sprawdź temperaturę tej karty?

Ale mnie to bardziej na problem monitora wygląda?

Jeżeli okaże się że to wina monitora to czy podlega to w jakiś sposób gwarancji, jutro postaram się sprawdzić na innym kompie monitor.

Tak, masz gwarancję to oddaj, o ile to faktycznie monitor, ale trzeba to najpierw sprawdzić.

Podłączyłem monitor do karty wbudowanej w płytę główną czyli intel ironrake(?) i szczerze mówiąc nie widzę zbytnio różnicy a nie odpalę na tej karcie gry. Nie mam również możliwości podłączenia innego monitora w tej chwili, na jakim obrazie najlepiej to sprawdzić ?

Najlepiej czarna plansza, użyj testu Nokia test.

http://www.dobreprogramy.pl/Nokia-Monitor-Test,Program,Windows,11451.html

A co Ty na odludziu mieszkasz? nie masz rodziny, przyjaciół, ani serwisu w okolicy?

Monitor idzie na gwarancje, sprawdzony na innym kompie, temat close. Dzięki wszystkim :wink: