Nieprawidłowe rozszerzenie folderu zip

Witam. Od pewnego czasu wysyłam prace graficzne na portal fotolia. Portal ten jednak połączył się z portalem Adobe Stock i zostanie zamknięty w listopadzie 2019r. Nigdy na tym portalu nie miałam problemów z przesyłaniem prac w folderze zip. Teraz kiedy moje konto zostało przeniesione do Adobe Stock mam problem z przesyłaniem folderów zip. Zawsze po przesłaniu mam komunikat „ plik np. window.zip ma nieodpowiedni typ. Kiedy próbuję go przesłać drugi raz mam komunikat 2 twoje pliki window.zip mają niedozwolone rozszerzenie. Zupełnie nie wiem o co chodzi. Po zrobieniu pracy w programie corel x5 eksportuję ją w formacie jpg i w formacie eps do folderu np. window. Następnie otwieram ten folder zaznaczam oba pliki ( jpg i eps ) i prawym przyciskiem myszki wysyłam je do folderu zip, który ma nazwę taką jak pliki czyli np. window.zip Wewnątrz folderu pliki mają rozszerzenia .jpg i . eps . Męczę się już z tym długo i nie wiem co zrobić. Pytałam na forum Adobe Stock ale nie uzyskałam odpowiedzi. Cały czas takie foldery zip przesyłałam do fotolii a teraz nie mogę ich przesłać. Może ktoś może mi w tym pomóc.

Czym pakujesz do zip?

tak do folderu zip

Możliwe, że chodzi o zmiany w prawie autorskim, które dotyczą przesyłania treści/plików ze strefy UE. Adobe Stock nie przyjmuje grafik wektorowych (*.AI , *.EPS), również tych poddanych kompresji ZIP. Spróbuj wysłać ZIP-a, zawierającego pliki tylko w formacie *.JPEG. Ewentualnie wykorzystaj FTP do przesłania tych plików, z którymi masz problemy.

https://forums.adobe.com/thread/2527264

1 polubienie

Tę i inną dyskusję na Adobe Stock przeczytałam kilkukrotnie, nawet sama się tam dopisałam. Przez Ftp też nie idą . Spróbuję z tym folderem zip i plikami jpg ale chodzi mi głównie o wektory.