Nieprawidłowe wpisy w rejestrze

Witam

Mam problem z oczyszczaniem rejestru. Otóż używam programu TuneUp Utilities 2012 i kiedy włączę opcje Konserwacja 1 kliknięciem za każdym razem nawet jak przeprowadzę konserwacje w polu Oczyść rejestr pojawia się: Wykryto 113 problemów, kiedy klikam na pokaż szczegóły we wszystkich problemach jest napisane takie coś:

Historia systemu Windows: nieprawidłowy wpis 9 Lives.jpg

--------------------------------------------------------

Historia systemu Windows zawiera odniesienie do nieistniejącego pliku "D:\!Dokumenty!\Muzyka\Pojedyńcze MP3\9 Lives.jpg". Ten nieprawidłowy wpis można usunąć.

No tylko nazwa tego wpisu się zmienia. Zaznaczam, że folderu Pojedyńcze MP3 już nie mam, ale dzisiaj go ponownie stworzyłem i wrzuciłem do niego pierwszy lepszy obraz .jpg i nazwałem go “9 Lives” to już przy ponownym skanowaniu nie było wyżej wymienionego problemu, ale jak wykasowałem ten obraz to znowu problem powrócił. Może mi ktoś pomóc jak poradzić sobie z tymi problemami żeby już się nie pojawiały?

Z góry dziękuje :slight_smile:

Jaka ci tak bardzo zależy na pozbyciu się tych wpisów z rejestru to odpal sobie regedit wciśnij F3 wpisz “9 Lives.jpg” i usuń ręcznie wpisy zawierające “D:!Dokumenty!\Muzyka\Pojedyńcze MP3\9 Lives.jpg”. Pamiętaj ze jak usuniesz z rejestru za wiele to komputer nie uruchomi się.

Zrobiłem tak jak pisałeś ale w rejestrze nie znajduje tych wpisów. Później wpisałem “Pojedyńcze MP3” i znalazło w tym kluczu:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\AutoComplete\Directory

wartość:

D:\!Dokumenty!\Moja muzyka\Pojedyńcze MP3

Typ tej wartości to REG_BINARY

To absolutnie nie jest problem, którym powinieneś się przejmować.

No tak ale wkurza mnie jak ciągle to robię i cały czas pokazuje te same problemy. I chciałbym się tego skutecznie pozbyć.

Musisz wyczyścić historię w Internet Explorer, ale wtedy usuniesz wszystkie zapamiętane adresy w IE.

To jest wina TuneUp Utilities 2012, że to znajduje, a nie potrafi usunać. Użyj CCleaner, on sobie z tym poradzi.

Dzięki Atis pomogło :-). Ale zastanawia mnie co te błędy miały wspólnego z Internet Explorer? Akurat na co dzień używam Opery, więc w IE nie mam zapamiętanych adresów :wink:.

Używam CCleaner’a i nawet Eusing Free Registry Cleaner, ale też nie radziły sobie z usunięciem tych błędów, nawet chyba ich nie wykrywały.