Nieprawidłowe wyświetlanie i odświeżanie obrazów po aktualizacji win 8 do 8.1

(Strup1) #1

Witam

Jakiś czas temu zaktualizowałem system do windows 8.1. Zauważyłem, że po aktualizacji występują problemy związane z grafiką a konkretnie z odświeżaniem obrazów: zdjęcia są rozmazane (w niektórych przeglądarkach obrazów rozmazanie ustępuje po przybliżeniu zdjęcia, jednak efekt nie jest trwały), filmy w sieci nie są odtwarzane płynnie, nie ma też łagodnych przejść przy przewijaniu zdjęć w albumach online tylko gwałtowne skoki, podczas wyszukiwania programów na dysku w rezultatach zamiast ikon programów są kolorowe kwadraty. Przeinstalowałem sterowniki karty graficznej (Intel HD Graphics 4000 oraz GeForce GT 650M) oraz zmieniałem ustawienia wydajności kart graficznych w celu uzyskania maksymalnej jakości - bezskutecznie. Będę wdzięczny za porady :slight_smile:

Pozdrawiam

(system) #2

Co to za laptop? Firma i dokładny model?

(Strup1) #3

Samsung Series 5 NP550P5C-S05PL

(Agatonster) #4

soczewa

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Leoncio) #5

sprawdź sterowniki do karty graficznej jakimś programem do aktualizacji sterowników bo czasami na stronie producenta nie są najświeższe i ustaw kartę graficzna na ustawienia domyślne.

(Strup1) #6

próbowałem ale nie pomogło