Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu

Cześć, po formacie komputera mam problem z wyświetlanym obrazem, mianowicie jest on średni i blady. Przed formatem tuż po uruchomieniu komputera załączała się chyba karta graficzna Geforce, a teraz ciągle działa na zintegrowanej intela. Nie mogę skalibrować obrazu do wcześniejszego, a i nie moge znaleźć ani na stronie asusa, ani nvidi sterowników, bo jedyne jakie wyszukuje to GameReady. Co mogę z tym zrobić? Kalibracja Windowsem, ani sterownikami do intela nic nie daje, brakuje głębi kolorów…

Zainstaluj sterowniki do swojej karty. Po prostu ich nie masz. Jaką kartę graficzną posiadasz?

Komputera stacjonarnego czy laptopa? Jeśli laptop to podaj firmę i model.

Nie moge właśnie znaleźć sterowników. Mam laptopa Asus R510J z kartą GeForce GTX 850M

https://www.asus.com/in/Laptops/R510JX/HelpDesk_Download/

Jaki system operacyjny? Ilu bitowy? 32- czy 64-bit?

64-bit Win8.1, po zainstalowaniu tych sterowników totalnie nic sie nie zmieniło; po podłączeniu do tv przez kabel HDMI na telewizorze wyświetlają się poprawne kolory. Przed formatem kiedy podłączałem TV “lepszy” obraz przeskakiwał na obraz TV, a na laptopie był gorszy, a po odłączeniu kabla “lepszy” wracał na laptop. Czyli ja to rozumiem tak, że zewnętrznym monitorem zawsze zamuje sie karta GeForce, a na wewnętrznym (czyli laptopowym) działał intel, tylko jak to teraz zrobić żeby teraz na wewnętrznym działał GeForce jak wcześniej?

Hej,

  • A w ustawieniach obrazu masz zaznaczoną najwyższą możliwą rozdzielczość (natywną) oraz kolory 32-bitowe?
  • Gdy podłączasz ekran, stosujesz rozszerzenie pulpitu czy klonowanie obrazu?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hej,

Tak mam ustawioną rozdzielczość natywną i kolory 32B. Ekran podłączam na klonowaniu. Co ciekawe przed formatem zrobiłem kopie dysku na starym dysku i odpaliłem ją na tym samym komuterze (podmieniłem dyski) i na nowo postawionym systemie mam te same sterowniki, a niektóre nawet nowsze pod względem wersji. Więc to musi być jakieś ustawienie w programie intel graphics, albo nvidii :frowning:

Oki, ale to oba ekrany mają taką samą rozdzielczość natywną?

Tak i oba pracują 1920x1080 od zawsze

A gdybyś uruchomił dodatkowy monitor jako pulpit rozszerzony? Cokolwiek się zmieni?

Niestety nie. Wcześniej chwilę po odłączeniu kabla ekran laptopa migał, robił się żółtawy na jakies 2-3 sekundy, migał ponownie i kolory były barwne. Już nie mam siły do tego, mam nawet problem z zamówieniem ubrań bo nic nie widać na tym ekranie

Daj zdjęcie jak to wygląda. Moze to winna kabla lub monitora?

  • A słabe kolory też są widoczne w czasie startu systemu?
  • A jesteś w stanie zrobić zdjęcie, by pokazać te kiepskie kolory?
  • Nie masz włączonego wyświetlania nocnego?

Przy starcie sytemu też, nic się nie zmienia. Zdjęcie bezsensu wrzucać bo aparat sam podbija kolory. Nie mam włączonego trybu nocnego. Opcje zasilania włączone są na maksymalną wydajność, bo przy optymalnej zacina się dźwięk z głośników na youtube.

Plus doszło do dziwnej sytuacji, bo wczoraj w ogole nie używałem komputera, a dzisiaj nie moge praktycznie z niego korzystać. Dźwięk po słuchawkach bluetooth są zacina i przeskakuje (a korzystam z nich z tym komputerem od 2 lat), wentylator chodzi jakby komputer miał zaraz odlecieć, a przy podłączeniu zewnętrznego monitora kablem HDMI nawet przy nic nie robieniu komputer po 5-6 mintach wentylator uruchamia maksymalne obroty i komputer przechodzi w stan uśpienia. Nie mam pojęcia co z tym robić… znowu przeinstalować system, czy zanieść do jakiejś naprawy? Już nie mam siły, bo przed formatem wszystko działało poprawnie, tylko że wolno.

Wygląda to na problem ze sprzętem. Może się przegrzewa? A jak wyglądają temperatury podzespołów? Możesz sprawdzić przy pomocy programu HWInfo - przycisk Sensors.