Nieprawidłowy plik boot.ini

(Piotrek1970) #1

Witam.We wlaściwosciach dysku kliknolem na opcje przeszukiwanie woluminu w poszukiwaniu błedów i od tej pory przy kazdym starcie systemu pojawia sie informacja nieprawidlowy plik BOOT.INI ,Czy mozna jakoś naprawic ten plik .

(JNJN) #2

Poczytaj

Popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja zmień i popraw.JNJN

(De Niro) #3

start-> uruchom-> C:\boot.ini Pokaż na forum :wink:

(Piotrek1970) #4

[boot loader]

timeout=30

Takie coś mi wyskoczyło jak postąpiłem według wskazówek De Niro

(De Niro) #5

ma być tak

Jeżeli po zamknięciu notatnika nie zostanie zapisane ustawianie, to oznacza ze plik boot.ini ma atrybut tylko do odczytu, należy wtedy zmienić atrybut lub, start~> uruchom~> control sysdm.cpl,,3 Uruchamianie i odzyskiwanie~> Edytuj (należy wkleic w/w zawartość)

(Piotrek1970) #6

nie prawidłowy plik boot.ini rozruch z c/ windows

(Fazik13) #7

Wejdz do panelu sterowania,dalej: system - zakładka zaawansowane, w tej zakładzce w polu uruchamianie i odzyskiwanie kliknij ustawienia, w otwartym oknie kliknij edytuj tam usun wszystko i wklej:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

(Piotrek1970) #8

Panowie dziękuję wam bardzo zrobiłem tak jak pisaliście i już żaden komunikat nie pojawia sie przy starcie tylko ten notatnik zapisał sie na C ale nie w folderze windows tylko oddzielnie czy tak to może zostać.

(Stan19) #9

Ja mam Xp z sp2 to mam to samo przepisać??

(goomish) #10

Jeśli masz tylko jeden dysk i system zainstalowany w C:\Windows, to możesz użyć takiego pliku boot.ini

Zawsze też można uruchomić komputer w trybie Konsoli odzyskiwania (boot z płyty instalacyjnej Windows i klawisz R podczas początkowej fazy /re/instalacji systemu) i użyć polecenia

bootcfg /rebuild